CLJ U-18: Pogoń nadal liderem, pierwszy punkt Elany w meczu… z Koroną.

Za nami 7 kolejka zmagań ligowych w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Pogoń Szczecin umacnia się na pozycji lidera wygrywając z Escolą Varsovia na wyjeździe, a pierwszy punkt zdobywa Elana i to  na boisku vice-lidera Korony Kielce. Lech Poznań zdobył bardzo ważne punkty we Wrocławiu wygrywając ze Śląskiem aż 6:2!

Pogoń przystępowała w roli faworyta do spotkania z Escolą mimo wielu zmian w podstawowej jedynastce oraz nieobecności jednego z najlepszych swoich zawodników – Marcela Wędrychowskiego. Na boisku był za to inny reprezentant kadry Przemysława Małeckiego U-17 – Kacper Kozłowski dla którego było to 4 spotkanie w przeciągu 9 dni.

Obie drużyny prezentują podobny styl gry. Starają się wyprowadzać akcje krótkimi podaniami, bez wybijania piłki, jednak to Pogoń Szczecin od początku meczu grała wysokim pressingiem na połowie Escoli. Przyniosło to efekt w postaci szybkiej bramki już w 5 minucie wracającego po kontuzji Huberta Turskiego. Pogoń dominowała i jeszcze przed przerwą podwyższył wynik wspomniany Kozłowski. Goście ze Szczecina kończyli mecz w 10 po czerwonej kartce dla bramkarza Jędrzeja Grobelnego, ale mimo to w końcówce gospodarzy dobił jeszcze Kacper Smoliński ustalając wynik na 0:3. Pogoń Szczecin dominowała całe spotkanie mimo gry w osłabieniu w drugiej połowie meczu. Młodzi portowcy nie zwalniają tempa i po 6 meczach mają na swoim koncie komplet punktów.

Sensacją był wynik Korony Kielce z Elaną Toruń. Beniaminek z Torunia, który jeszcze w tym sezonie nie zdobył punktu, nie dość że prowadził, to jeszcze miał sporą szansę wywieźć 3 punkty z Kielc. W końcówce meczu punkt dla gospodarzy uratował Filip Kuszec. Kielczanie mogą pluć sobie w brodę, bo są to pierwsze stracone punkty w tym sezonie.

Elana nie była jedyną sensacją tej kolejki. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotował Ruch Chorzów. Młodzi Chorzowianie rozbili u siebie Zagłębie Lubin aż 5:1.

Po ciężkich początkach przebudowanej drużyny Lecha Poznań, mecz ze Śląskiem miał być nowym otwarciem. Spotkanie dla gości nie rozpoczęło się najlepiej. W 2 minucie Śląsk wyszedł na prowadzenie za sprawą Cypriana Poniedziałka. Odpowiedź Lecha była jednak miażdżąca. Wyrównał Jakub Karbownik w 23 minucie spotkania, a na 1:2 wyprowadził drużynę Kolejorza Kacper Giełzak. Kolejne dwa gole dołożył Karbownik, który już w pierwszej połowie zanotował hat-trick. Do przerwy Lech prowadził 4:2, a ostatecznie mecz zakończył się wygraną Lecha 6:2. Kolejorz tą wygraną odbił się od dolnej połówki tabeli spychając Śląsk do strefy spadkowej.

Liderem tabeli nadal jest Pogoń Szczecin z kompletem zwycięstw. Druga jest Korona Kielce, a podium uzupełnia Legia Warszawa. Na dole tabeli pierwsza wygrana beniaminka z Chorzowa i pierwszy punkt Elany Toruń.

W Środę odbędą się zaległe mecze 6 kolejki CLJ U-18.

Lech Poznań – Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław

Legia Warszawa – Arka Gdynia

Zagłębie Lubin – GKS Bełchatów

Komplet wyników 7 kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18.

Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:1 (Laskoś 13 (k) – Rosołek 72)

Śląsk Wrocław – Lech Poznań 2:6 (Poniedziałek 2, Samiec-Talar 45 – Karbownik 23,34,36, Giełzak 31, Janiak 52 (k), Kryger 90)

Escola Varsovia Warszawa – Pogoń Szczecin 0:3 (Turski 6, Kozłowski 31, Smoliński 90)

Górnik Zabrze – Motor Lublin 1:1 (Bartczuk 59 (k) – Dusiło 79 (k))

Korona Kielce – Elana Toruń 1:1 (Kruszec 87 – Maciąg 24)

GKS Bełchatów – Jagiellonia Białystok 1:0 (Kocyła 16)

Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin 5:1 (Przybyła 38, Iwanek 50,  Hołoś 67, Wdowik 77,  Gemborys 89 –  Czuban 9 (k))

Arka Gdynia – Cracovia Kraków 5:3 (Szałecki 22,  Młyński 28,  Urbański 55, Stępień 60, 68 –  Równicki 62,  Biernat 65,  Wojtuszek 83)