UYL: Sześć minut, które wstrząsnęły finałem Młodzieżowej Ligi Mistrzów

Dariusz Stalmach nie będzie miło wspominał poniedziałkowego spotkania. Jego AC Milan przegrał 0:3 z Olympiakosem w finale UEFA Youth League, a on sam zawinił przy dwóch pierwszych trafieniach.

Dla obu zespołów był to pierwszy finał Młodzieżowej Ligi Mistrzów i obie drużyny zakwalifikowały się do niego po rzutach karnych. W 1/2 finału Grecy okazali się lepsi od FC Nantes (pogromcy Lecha Poznań), natomiast Włosi ograli FC Porto.

W decydującym starciu zawodnicy z Pireusu objęli prowadzenie w 60. minucie, wykorzystując rzut karny podyktowany za… zagranie ręką młodzieżowego reprezentanta Polski. Dosłownie chwilę później Olympiakos zadał drugi cios – tym razem na listę strzelców wpisał się Antonis Papakanellos, który ograł Stalmacha i pokonał golkipera ekipy z Mediolanu.

Zespół prowadzony przez Sotirisa Silaidopoulosa nie zatrzymywał się. W 66. minucie Grecy strzelili trzeciego gola. Efektownym uderzeniem przewrotką popisał się Theofanis Bakoulas, który w zasadzie odebrał nadzieję Włochom na korzystny końcowy rezultat. Dariusz Stalmach nie „maczał palców” przy trzecim trafieniu, ponieważ tuż przed nim zszedł z boiska.

Olympiakos został ósmą drużyną, która wygrała Młodzieżową Ligę Mistrzów i trzecią z rzędu, która w finale nie straciła ani jednej bramki.