Weszło Junior

Zapisy do XIX edycji Turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Znów spełnią się marzenia setek dzieci. Dzieci, które w maju zagrają na PGE Narodowym. Rusza XIX edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku’’!

Jak co roku, 2 maja na stadionie PGE Narodowym, odbędzie się wielkie piłkarskie święto. Zanim poznamy zwycięzcę rozgrywek o Puchar Polski, odbędą się finały XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. To największy juniorski turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorowany od 12 lat przez firmę Tymbark.

Do tej pory wzięło w nim udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całej Polski. Oprawa i jakość turnieju pozwalają młodym adeptom piłkarskim marzyć, że pewnego dnia zagrają ponownie na PGE Narodowym, ale już w barwach Reprezentacji Polski. Już dziś, drogi trenerze albo nauczycielu możesz rozpocząć wielką przygodę dla swoich podopiecznych, która może zakończyć się na PGE Narodowym. Wystarczy do 30 września zgłosić swoją drużynę na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

Zastanawiać się nie ma nad czym. Wystarczy garść podstawowych informacji, które podpowiemy w tym artykule. W turnieju mogą wziąć udział drużyny ze szkół podstawowych, uczniowskich i profesjonalnych klubów sportowych oraz wszystkie podmioty prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. Integralną częścią rozgrywek o Puchar Tymbarku jest przedział wiekowy oraz podział na dziewczynki i chłopców. Rozgrywki toczyć będą się w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Każdy trener i nauczyciel może zgłosić dowolną liczbę drużyn w każdej z kategorii. W rozgrywkach wszystkich szczebli mogą brać udział zespoły składające się wyłącznie z zawodników:

– urodzonych od 1 stycznia 2011 do 31 grudnia 2012 – (dla kategorii U- 8),

– urodzonych od 1 stycznia 2009 do 31 grudnia 2010 – (dla kategorii U-10),

– urodzonych od 1 stycznia 2007 do 31 grudnia 2008 – (dla kategorii U-12).

Przed rozpoczęciem rozgrywek opiekunowie zespołów muszą w terminie od 1 do 30 września zgłosić listę występujących zawodników w drużynie.

Wiedząc już gdzie, kiedy, kogo i jakie drużyny można zgłosić do XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” przedstawmy drogę na PGE Narodowy. Drużynę warto zgłosić jak najszybciej, bo rozgrywki na pierwszym szczeblu gminno-powiatowym odbędą się od 5 października 2018 r. do 9 marca 2019 r. Zwycięzcy tego etapu, zmierzą się w finałach wojewódzkich, które odbędą się w okresie od 18 marca do 26 kwietnia 2019 r. Najlepsze zespoły dziewczynek i chłopców z każdej kategorii wiekowej ze swoich Województw, zmierzą się w Finale Ogólnopolskim przewidzianym na 29 kwietnia – 2 maja 2019 r. w Warszawie. W finałach ogólnopolskich marzenia są już bardzo blisko.

Oprócz nagrody głównej za zwycięstwo w turnieju, jaką jest wyjazd na wyjątkowy mecz piłkarski, oprawa turnieju finałowego jest wyjątkowa. Komentarz meczów finałowych przez Mateusza Borka i Łukasza Wiśniowskiego, obecność Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, możliwość poznania i zrobienia zdjęcia z reprezentantami Polski, profesjonalna oprawa medialna – to wszystko sprawia, że młodzi zawodnicy oprócz dobrej zabawy zabierają ze sobą do domów niezapomniane wspomnienia i dalszą motywację do ciężkiej pracy.

Na sam turniej finałowy przyjeżdżają trenerzy oraz scouci z profesjonalnych klubów piłkarskich. Turniej jest także możliwością otwarcia drogi do Reprezentacji Polski. To nie przypadek, że w Turnieju „Z Podwórka na Stadion” zagrało już ponad 50 reprezentantów Polski! Samym ambasadorem i największym odkryciem turnieju jest Arkadiusz Milik. Oprócz niego udział w poprzednich edycjach turnieju brali między innymi Piotr Zieliński, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora czy Bartosz Bereszyński. Najlepsi uczestnicy regularnie biorą udział w Letniej i Zimowej Akademii Młodych Orłów, gdzie stanowią większość zapraszanych na nią zawodników. Kolejnym krokiem na piłkarskiej ścieżce młodych adeptów futbolu jest powołanie do młodzieżowych Reprezentacji Polski. W rozegranym międzynarodowym meczu towarzyskim chłopców w kategorii U-14 ze Słowacją wzięło udział aż 12 (z 20 powołanych) zawodników wywodzących się z turnieju.

W proces obserwacji zawodników podczas turnieju zaangażowani są trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski, trenerzy pracujący w Akademiach Młodych Orłów oraz skauci Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Kulminacyjnym momentem naszej pracy jest Finał Ogólnopolski, który odbywa się w Warszawie, ale obserwujemy zawodników i zawodniczki również na etapie wojewódzkim. Poza tym mamy ścisły kontakt z trenerami prowadzącymi poszczególne zespoły. Bardzo blisko współpracujemy również z trenerami koordynatorami w danych województwach, którzy obserwują mecze i informują nas dokładnie o przebiegu turnieju i występujących w nim zawodnikach – mówi Bartłomiej Zalewski, selekcjoner reprezentacji Polski U-17.

Turniej „Z Podwórka na Stadion” to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Trenerzy, nauczyciele – nie wahajcie się ani chwili. Do 30 września coraz mniej czasu.