Weszło Junior

Ruszyła kolejna edycja “Ekstra Talentu”

Dziś wystartowała trzecia edycja organizowanego dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki cyklu “Ekstra Talent”. Od 10 do 28 września kluby Ekstraklasy będą organizować turnieje piłki nożnej przeznaczone dla dzieci do dwunastego roku życia, a w międzyczasie wykonają na uczestnikach testy sprawnościowe.

– Wraz z przedstawicielami Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok, Wisły Płock i Korony Kielce, Ekstraklasa S.A. podejmuje tym samym próbę oceny wyzwań stojących przed polskim systemem szkolenia. Celem jest także przybliżenie działalności akademii szkolących młodzież w klubach – czytamy w komunikacie na ekstraklasa.org.

Cztery boiska, zespoły 12-osobowe, a w przerwach testy sprawnościowe według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT. Tak to ma wyglądać. Udział w zmaganiach brać będą młodzi piłkarze z klubów oraz regionów, w których w danym dniu odbywać się będą kolejne spotkania w ramach cyklu.

Będzie sporo zabawy, ale i rywalizacji, bo w największych akademiach sporo graczy zagwarantuje odpowiednio wysoki poziom. Do nich równać spróbują rówieśnicy z okolicznych szkółek.

Marcin Animucki, prezes Ekstraklasa S.A.: – To kolejna edycja cyklu „Ekstra Talent”. Turnieje są doskonałą okazją, aby sprawdzić piłkarskie umiejętności najmłodszych zawodników. Dla dzieci to z jednej strony dobra zabawa, ale i możliwość poznania smaku prawdziwej sportowej rywalizacji i pierwszych poważniejszych zwycięstw. To też dobry sposób budowania bazy młodych talentów. Niektóre z nich być może zabłysną kiedyś w profesjonalnej piłce. Z kolei dla samych klubów, które w swoich akademiach szkolą wielu uczestników turnieju, to możliwość zewnętrznej oceny efektów ich pracy.

Fot. Piotr Kucza / 400mm.pl