Weszło Junior

Hertha kokietuje, a Lech nie pęka

Zostało już tylko kilka godzin do rozpoczęcia meczu UEFA Youth League pomiędzy Hertha Berlin a Lechem Poznań. Postanowiliśmy sprawdzić jakie nastroje panują w obozach obu drużyn tuż przed tym prestiżowym spotkaniem. 

Gospodarze bardzo komplementują Mistrza Polski. Media klubowe sugerują, że Niemców czeka prawdziwy test. Trener Hartman ocenia Polaków jako ,,rzekomo najcięższego przeciwnika” jaki był możliwy do wylosowania w tej rundzie. Trudno się nie zgodzić z trenerem ,,Starej Damy”. Przede wszystkim obu drużynom udało się ominąć dalekich podróży do Azerbejdżanu czy Mołdawii. Sportowo dla obu drużyn jest to bardzo dobry sprawdzian umiejętności.

Trener Hartman jakby potwierdza swoją wypowiedzią ostatnie zdanie – Czekamy na grę i możliwość porównania się z tak dobrym zespołem. Sam dyrektor Akademii Herthy Berlin Benjamin Weber bardzo cieszy się na rywalizację w młodzieżowej lidze mistrzów – To dla nas zaszczyt, że uczestniczymy w tych wspaniałych rozgrywkach, a nasi gracze mają szansę konkurować i sprawdzić się na arenie międzynarodowej z najlepszymi drużynami w swoich rocznikach, co idealnie pasuje do naszej strategii rozwoju chłopców.

U zawodników trenera Bartosza Bochińskiego z kolei panują bardzo bojowe nastroje. Cała ekipa kolejorza wyjechała już wczoraj rano, by jeszcze we wtorkowe popołudnie odbyć przedmeczową analizę oraz jednostkę treningową na bocznym boisku zlokalizowanym w pobliżu stadionu Olimpijskiego. Będzie to arena jutrzejszych zmagań obu drużyn. W rozmowie z mediami klubowymi Lecha Poznań, jeden z najlepszych zawodników Filip Marchwiński opowiada o swoim dobrym samopoczuciu przed wieczornym wyzwaniem. – Nie mamy na co narzekać, cała organizacja wyjazdu jest naprawdę “top”. Sami czujemy siłę, faktycznie te wczorajsze zajęcia też to pokazały. 

Z kolei inny ważny gracz kolejorza Hubert Sobol w dalszej części rozmowy zdaje sobie sprawę z trudności środowego wyzwania, ale kolokwialnie mówiąc uspokaja, że nikt w drożynie Lecha nie pęka. – Hertha jest na pewno dobrym zespołem, wynika to jasno z analizy oraz tego, co nam pokazywano. Nie wiadomo, w jakim składzie wyjdzie w środę przeciwnik, ale wiemy, że oni traktują te rozgrywki równie poważnie, co my. Spodziewamy się trudnego spotkania. Na pewno jednak się go nie boimy i wiemy, że musimy wyjść i walczyć, jak w każdym innym meczu. 

Asystent trenera Bartosza Bochińskiego – Krzysztof Kołodziej wtóruje Hubertowi Sobolowi i wspomina, że rywal został doskonale przeanalizowany i jedyną niewiadomą jest skład personalny pierwszej jedenastki jaka wybiegnie w środę o godzinie 19.

Drużyna kolejorza przede wszystkim będzie liczyła na swoich liderów: Huberta Sobola i Tymoteusza Klupsia, którego fantastyczna akcja w końcówce dogrywki meczu Pucharu Polski z ŁKS-em Łódź dała awans Lechowi do następnej rundy Jeśli chodzi o ich młodszych kolegów z kadry to należy zwrócić uwagę na duet Filipów – Szymczaka i Marchwińskiego, którzy stanowią trzon kadry Polski U-17 trenera Przemysława Małeckiego.

Transmisji z samego spotkania niestety nie będzie, ale po meczu na naszym portalu pojawi się obszerny reportaż z wydarzenia.

fot. Lech Poznań