Reprezentacja Polski U-16: Austria pokonana 4:1

Reprezentacja Polski do lat 16 prowadzona przez trenera Marcina Dornę pokonała w pierwszym meczu towarzyskim Austrię 4:1. Gole w tym spotkaniu dla Polaków strzelali Aleksander Buksa, Bartłomiej Kafla, Filip Balcerowicz i Patryk Kusztala. Jedyną bramkę dla gości w tym spotkaniu zdobył Phillipp Wydra. Mecz rewanżowy odbędzie się już jutro o godzinie 12:00 w Skoczowie.

Dla drużyny Marcina Dorny był to kolejny sprawdzian i przegląd możliwości zespołu na tle rówieśników z Austrii. Mimo kilku zmian w kadrze spowodowanych kontuzjami i brakiem trzech zawodników powołanych do reprezentacji u-17, to drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony.

Do przerwy na tablicy wyników było 1:0. Brat Adama Buksy (zawodnika Pogoni Szczecin) płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. W drugiej części gry nasi reprezentanci dołożyli jeszcze trzy gole. Bartłomiej Kafla po indywidualnej akcji zdobył bramkę na 2:0. 10 minut później po błędzie austriackiego bramkarza na 3:0 podwyższył Filip Balcerowicz, a czwartego gola zdobył Patryk Kusztala po bardzo składnej akcji zespołowej. Austriaków było stać jedynie na honorowego gola, którego strzelił Philipp Wydra, rozklepując wraz z kolegą z drużyny stojącą przy tej akcji obronę Polaków.

Poniżej prezentujemy skrót z tego spotkania.

23 października 2018, 14:00 – Ustroń

Polska – Austria 4:1 (1:0)

Bramki: Aleksander Buksa 19, Bartłomiej Kafel 59, Filip Balcewicz 68, Patryk Kusztal 74 – Philipp Wydra 76

Polska: 1. Jakub Ojrzyński – 2. Bartosz Matuła (76, 19. Hubert Czerwiński), 4. Filip Balcewicz, 5. Ariel Mosór, 7. Jakub Malec – 17. Michael Kostka (69, 15. Filip Wilak), 6. Bartosz Baranowicz (41, 10. Bartłomiej Kafel), 14. Fryderyk Gerbowski, 8. Radosław Cielemęcki (52, 18. Kacper Smorgol), 11. Patryk Kusztal (76, 13. Patryk Warczak) – 9. Aleksander Buksa (69, 20. Szymon Włodarczyk)