Austria pokonana po raz drugi

Reprezentacja Polski U-16 zmierzyła się po raz drugi w odstępie trzech dni z Austrią. Zarówno w pierwszym, jak i drugim spotkaniu nasi młodzieżowcy zdołali wbić cztery gole swoim rówieśnikom zza granicy. We wtorek wygraliśmy 4:1, a wczoraj 4:2. Oba spotkania były meczami towarzyskimi.

Pierwszy gol dla naszej reprezentacji padł w 12. minucie spotkania. Świetne podanie ze środka pola otrzymał Kacper Smorgol, który pobiegł z piłką na bramkę rywali i pokonał bramkarza rywali. Goście odpowiedzieli już po minucie spotkania. Szybko rozegrali rzut wolny, co zdezorientowało naszych reprezentantów i skrzętnie wykorzystał to Pascal Seiler zdobywając wyrównującą bramkę.

Drugą bramkę dla biało-czerwonych zdobył Szymon Włodarczyk, który wyskoczył najwyżej przy rzucie rożnym i strzałem głową wyprowadził naszą kadrę na prowadzenie. Bramka wyrównująca na 2:2 również padła po rzucie rożnym. Polacy nie upilnowali Tiziana Martha i ten pokonał Kacpra Smorgola. Do przerwy w Ustroniu było 2:2.

W drugiej połowie pokaz swoich umiejętności zaprezentował Aleksander Buksa. Zawodnik Wisły Kraków w pierwszym meczu strzelił gola i we wczorajszym spotkaniu nie chciał być gorszy. W 57. minucie brat napastnika Pogoni Szczecin świetnie znalazł się w polu karnym i wykończył bardzo składną akcję Polaków. Wynik meczu na 4:2 strzałem z woleja ustalił także Aleksander Buksa. Należy docenić występ młodego Buksy szczególnie, że trener Marcin Dorna wpuścił go dopiero w 55. minucie na plac gry. Napastnik bardzo dobrze zaprezentował się w obu spotkaniach, co na pewno nie ujdzie uwadze trenerowi Małeckiemu, który jest trenerem reprezentacji Polski do lat 17.

Polska – Austria 4:2 (2:2)

Bramki: Kacper Smorgol 12, Szymon Włodarczyk 21, Aleksander Buksa 57, 71 – Pascal Seiler 13, Tizian Marth 34.

Polska: 12. Nikodem Sujecki – 2. Bartosz Matuła (41, 19. Hubert Czerwiński), 3. Daniel Hoyo Kowalski, 5. Ariel Mosór, 13. Patryk Warczak (55, 7. Jakub Malec) – 15. Filip Wilak (72, 16. Dominik Kulon), 18. Kacper Smorgol (41, 8. Radosław Cielemęcki), 10. Bartłomiej Kafel (69, 4. Filip Balcewicz), 14. Fryderyk Gerbowski, 11. Patryk Kusztal (41, 17. Michael Kostka) – 20. Szymon Włodarczyk (55, 9. Aleksander Buksa).
Austria: 1. Nino Lesiak – 2. Elias Jandrisevits (27, 13. Samuel Mischitz), 3. Jakob Bichler (67, 14. Adis Jasic), 4. Valentin Haringer (41, 12. Marvin Schuster), 5. Florian Tipotsch, 6. Jonas Broser, 7. Philipp Wydra (57, 17. Lukas Can Hindler), 8. Emilian Metu, 9. Juergen Lemmerer, 10. Tizian Marth (57, 15. Onurhan Babuscu), 11. Pascal Seiler (57, 18. Din Barlov).