Jak nie idzie, to nie idzie – skrót meczu U-20 Portugalia – Polska

Pierwsza reprezentacja w plecy, U-21 w plecy i U-20 również w plecy. Nie jest to najlepszy tydzień dla naszych reprezentantów. W czwartek podopieczni Jacka Magiery rozegrali swój piąty mecz w Turnieju Ośmiu Narodów i zanotowali czwartą porażkę. Tym razem reprezentacja Polski do lat 20 przegrała z Portugalią 0:2.

Jak nie idzie, to nie idzie. We wszystkich trzech meczach naszych reprezentacji nie udało się nam strzelić nawet gola. Nie inaczej było w przypadku zawodników byłego trenera Legii Warszawa. Pojedynek z mistrzami Europy rocznika 1999 rozpoczął się dość spokojnie, ale w 30. minucie świetnym strzałem popisał się Elves Balde i było 1:0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie nasza gra wyglądała lepiej i mieliśmy więcej okazji na zdobycie bramki, ale Portugalczycy kontrolowali to spotkanie i na pięć minut przed końcem meczu podwyższyli wynik na 2:0 za sprawą wprowadzonego w drugiej połowie Leandro Cardoso.

Gospodarze wygrali bez zbędnego wysiłku i wraz z Holandią są na prowadzeniu w tabeli. Nasi reprezentanci są na przedostatniej pozycji i zgromadzili tylko trzy punkty w pięciu meczach.

Już w poniedziałek o 19:00 będzie okazja poprawić ten bilans. Biało-czerwoni w Bielsku-Białej zmierzą się z Ukrainą.

Turniej Ośmiu Narodów jest sprawdzianem przed turniejem finałowym mistrzostw świata, który w przyszłym roku odbędzie się na naszych boiskach.

Poniżej skrót meczu U-20 Portugalia  – Polska i pomeczowa wypowiedź trenera Jacka Magiery.