U-15: Udany rewanż za wtorkową porażkę

Reprezentacja Polski U-15 udanie zrewanżowała się za wtorkową porażkę z Irlandią wygrywając w drugim meczu towarzyskim obu drużyn 4:2. Było to ostatnie spotkanie kadry Bartłomieja Zalewskiego w tym roku kalendarzowym.

Selekcjoner w porównaniu z wtorkowym meczem zdecydował się na pięć zmian w składzie. Jakuba Zycha, Antoniego Kozubala, Kacpra Sommerfelda, Patryka Romanowskiego i Michała Samborskiego zastąpili Maciej Styn, Tomasz Pieńko, Kacper Duda, Adrian Tymiński i Maciej Bartoń. Przyniosło to efekt, bo biało-czerwoni zagrali dzisiaj dużo efektowniej, a przede wszystkim efektywniej.

Już w 7. minucie na prowadzenie wyszła reprezentacja Polski za sprawą gola Marcina Bartonia. Irlandczycy szybko wyrównali, ale w 16. minucie napastnik Śląska Wrocław po raz drugi wyprowadził nas na prowadzenie w tym spotkaniu. Goście jednak nie zamierzali się poddawać i podobnie jak Bartoń, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Michael Leddy, doprowadzając do remisu.

Nasi reprezentanci drugą część meczu rozpoczęli od mocnego uderzenia. Wprowadzony po przerwie Krzysztof Babś w 47. minucie dał prowadzenie biało-czerwonym, a wynik meczu na 4:2 z rzutu karnego ustalił Jakub Pieńko.

Dla podopiecznych Bartłomieja Zalewskiego był to ostatni towarzyski dwumecz w tym roku. Pierwszy mecz rozegrany we wtorek zakończył się zwycięstwem Irlandii 1:0.

U-15: Polska- Irlandia 4-2 (2-2)

Bartoń 7,16, Babś 47, Pieńko 57 (k.) – Leddy 9, 31

Polska: (skład wyjściowy) 12. Maciej Styn – 2. Jakub Kolan, 5. Jakub Złoch, 4. Mateusz Lipp, 3. Borys Freilich – 7. Joshua Klockner, 16. Tomasz Pieńko, 5. Iwo Kaczmarski, 20. Kacper Duda, 13. Adrian Tymiński – 19. Marcin Bartoń.