Weszło Junior

Skandal w Lubinie. Piłkarze szykanowali kolegę, dyrektor bursy płaci za to głową

Akademia Zagłębia Lubin, która jest jedną z najlepszych placówek szkoleniowych dostała dzisiaj cios, po którym za szybko się nie podniesie. Jak donosi Radio Wrocław, czterech wychowanków Akademii miało znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoim młodszym kolegą. Sprawa trafiła dzisiaj do prokuratury i wkrótce zostanie przekazana do sądu rodzinnego. 

Informacja spadła na Akademię jak grom z jasnego nieba. W bursach dzieją się różne rzeczy, ale to, co czytamy powoduje, że włosy jeżą się na głowie. Chodzi o kilku starszych wychowanków akademii, którzy bili i zmuszali do uległości młodszego kolegę. Co gorsza, nagrywali to i wymieniali się tymi filmami między sobą. Radio Wrocław, które weszło w posiadanie nagrania sugeruje, że zarejestrowane są w nim bardzo drastyczne sceny, nienadające się do publikacji.

Winowajca całego zajścia został usunięty ze szkoły, a pozostali zawodnicy zostali zawieszeni. Wyleciał dyrektor bursy Wiesław Wojno, a kary spotkały także trenerów i wychowawców. Dyrektor, który wyleciał, miał ponoć stać za ujawnieniem kulis całej afery.

Akademia Zagłębia Lubin wydała oświadczenie w tej sprawie, w którym jednoznacznie potępiła zachowanie swoich zawodników. Prezes Zagłębia Lubin Mateusz Dróżdż w oświadczeniu mówi wprost: – Nie były to wygłupy młodych ludzi, a zachowania przestępcze. Nie mamy tolerancji dla tego typu zdarzeń. 

Czytamy dalej:

– Zawodnik, który dopuścił się tego skandalicznego zachowania, został przez nas dyscyplinarnie wydalony z akademii bez możliwości powrotu. Nie ma miejsca w naszych szeregach dla takich osób. Trzech zawodników, którzy wiedzieli, że sytuacja taka miała miejsce, zostało zawieszonych, nałożono także oficjalne nagany na całą drużynę Zagłębia do lat 15. Każdy, kto będzie dopuszczał się niewłaściwych działań w naszej bursie, będzie ponosił surowe konsekwencje.

Drużyna do lat 15 będzie działać społecznie na rzecz akademii piłkarskiej oraz będzie brać udział w akcjach charytatywnych i służących lokalnej społeczności. Władze klubu postanowiły, że wszystkie grupy akademii zostaną profilaktycznie włączone w akcję „Szkoła bez przemocy”. W bursie akademii zostanie także wzmocniony monitoring.

Zaoferowaliśmy pomoc psychologiczną poszkodowanemu oraz jego rodzicom. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. Mogą liczyć na wszelką pomoc z naszej strony.

Jest nam bardzo przykro, że sytuacja miała miejsce w naszej bursie i jeszcze raz podkreślę, nie ma naszej tolerancji dla takich zachowań.

Mleko się wylało. Z naszych ustaleń wynika, że drużyna Zagłębia Lubin U-15 wiedziała, że takie rzeczy mają miejsce w akademii, co jeszcze bardziej dobija w tym momencie Lubinian. Po tej informacji ciężko będzie odzyskać wiarygodność kadrze szkoleniowej drużyny U-15, przede wszystkim wśród rodziców. Rodzice powierzają trenerom swój największy skarb, czyli dziecko. Gdzie jak gdzie, ale w Lubinie byśmy się tego nie spodziewali. Sprawa jest rozwojowa i czekamy na kolejne informacje.

fot. newspix.pl