Weszło Junior

Kolejne korzyści z transferu Piątka. Zagłębie postawi nową halę

O tym, że Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie jest jedną z najlepszych placówek szkoleniowych w Polsce pewnie już słyszeliście, a może nawet widzieliście. Mogliście ją sprawdzić, obserwując nasz cykl “Liga od Kuźni”, w którym lubińska akademia zajmuje bardzo wysoką pozycję w naszym rankingu. Włodarze Zagłębia nie poprzestają jednak na laurach i w weekend ogłosili, że powstanie nowa hala z boiskiem piłkarskim, zapleczem szatniowym i punktem gastronomicznym, która będzie zlokalizowana tuż obok stadionu w Lubinie. 

Kto miał okazję gościć na obiekcie Zagłębia, ten wie, że wokół stadionu jest sporo miejsca, które idealnie nadaje się na rozbudowę klubowej infrastruktury. Działacze klubu z Dolnego Śląska myślą podobnie i w weekend ogłosili powstanie nowej hali, która będzie służyć jednej z najlepszych klubowych akademii w kraju.

Projekt KGHM Zagłębia został wpisany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do Planu Wieloletniego do Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Oznacza to, że rządowe pieniądze popłyną do Lubina i pomogą w budowie tamtejszej kuźni talentów.

Co będzie wchodziło w skład tego budynku? Hala będzie zbudowana z dwóch kondygnacji o powierzchni zabudowy 3188,87 m2. W środku będzie boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, szatnie i strefę kibica (punkt gastronomiczny i muzeum).

Prezes “Miedziowych” w wypowiedzi dla biura prasowego klubu nie ukrywa podekscytowania z możliwości rozbudowy Akademii. – Jesteśmy niezwykle dumni z powodu wpisania nas do Planu Wieloletniego. Wsparcie naszej nowej inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki to kolejny krok w dalszym rozwoju Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Hala sportowa pomoże naszym zawodnikom rozwijać umiejętności, a także pozwoli ograniczyć przyszłe wydatki związane z wynajmowaniem zamkniętych obiektów sportowych podczas zimy. Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie jest jedną z najlepszych w Europie środkowo-wschodniej, jednak nie zamierzamy spoczywać na laurach i w dalszym ciągu zamierzamy ją rozwijać. Jestem przekonany, że nowy obiekt pozwoli naszej akademii wejść na jeszcze wyższy poziom.

Hala na pewno pomoże Zagłębiu stać się “jedną z najlepszych w Europie środkowo-wschodniej” akademii piłkarskich. Klub z Dolnego Śląska ma jeden podstawowy problem. Nie wychował jeszcze zbyt dużego grona poważnych piłkarzy, którzy przebyli przez wszystkie szczeble szkoleniowe w ich klubie. Hala zdecydowanie rozwija i otwiera nowe możliwości treningowe, więc liczymy, że będzie to kolejny impuls, który spowoduje regularne wypływanie nowych perełek z lubińskiej akademii.

Jednym z zawodników, który kształtował swoją karierę w Zagłębiu, był Krzysztof Piątek. Dzięki jego przejściu z Cracovii do Genoi, w Lubinie znalazły się pieniądze na część projektu. To pokazuje, którędy powinniśmy iść.

– Jestem także bardzo zadowolony, że w akademia zaczyna funkcjonować w oparciu o jej pierwotne założenia, czyli inwestowanie w infrastrukturę środków pozyskanych ze sprzedaży utalentowanych graczy. Tak się stało tym razem, bowiem całość środków pozyskanych w ramach Solidarity Contribution transferu Krzysztofa Piątka do Genoa CFC, przeznaczyliśmy właśnie na realizację budowy hali. Pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w ten projekt, który po zrealizowaniu będzie wizytówką Zagłębia Lubin oraz Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie – dodał sternik “Miedziowych” w rozmowie z klubowym biurem prasowym.

Trzeba pochwalić, że pieniądze nie poszły na kolejne wynalazki zza naszej południowej granicy. Prace mają zacząć się latem 2019. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Każdy kolejny solidny ośrodek treningowy, to możliwość większego rozwoju kolejnego piłkarskiego narybku.

fot. Zagłębie Lubin