Weszło Junior

Towarzyski rok kadry U-18. Czas na podsumowanie.

Kadra trenera Wojciecha Tomaszewskiego była najmniej zapracowaną reprezentacją młodzieżową ze wszystkich roczników. Dla młodych zawodników jest to okres, który pozwala przygotować się do wyzwań czekających ich w następnym sezonie oraz pozwala płynnie przejść z kategorii U-17 do U-19. Biało-czerwoni z tego rocznika grają tylko w meczach towarzyskich i dopiero pod koniec 2019 roku przystąpią do walki w eliminacjach mistrzostw Europy U-19. Zapraszamy na krótkie podsumowanie 2018 roku w wykonaniu reprezentacji U-18. 

Trzeba powiedzieć sobie wprost. Reprezentacja Polski do lat 18 nie pozwoliła nam uwierzyć, że mamy spodziewać się wielu sukcesów po tych chłopakach. Porażki u siebie z Rumunią i Norwegią muszą zmotywować naszych kadrowiczów, bo w 2019 roku przyjdzie im się już mierzyć w meczach o “coś”, z podobnymi rywalami. Zawodnicy mają już za sobą przetarcie na międzynarodowym poziomie, a kilku chłopaków gra już w seniorach albo przebija się w hierarchii swojej drużyny. Ale po kolei.

Kadrowicze rozpoczęli rok udziałem w towarzyskim turnieju, który odbywał się w hiszpańskiej La Mandze. Biało-czerwoni zmierzyli się w nim z Czechami, Rumunią i Norwegią. Dwie porażki z Czechami i Norwegią oraz wygrana z Rumunią nie napawały optymizmem. O ile z naszymi południowymi sąsiadami toczyliśmy wyrównany bój, to w meczu z drużyną ze Skandynawii nie potrafiliśmy postawić oporu i przeciwnik pokonał nas 3:1.

W kwietniu reprezentacja U-18 spotkała się w Grodzisku Wielkopolskim na konsultacji szkoleniowej. Kadrowicze ponownie zjawili się dwa miesiące później w tej samej lokalizacji na zgrupowaniu konsultacyjnym, a następne spotkania zagrali dopiero we wrześniu przeciwko Macedonii. W towarzyskim dwumeczu w Skopje udało nam się wygrać w pierwszym spotkaniu 1:0 po bramce Maika Nawrockiego, a w rewanżu zremisowaliśmy 2:2, mimo szybko strzelonych dwóch bramek.

W 2018 roku podopieczni Wojciecha Tomaszewskiego U-18 się nie nagrali. W październiku i listopadzie odbyły się dwa zgrupowania konsultacyjne w Gutowie Małym oraz Jarocinie i to było na tyle. Reprezentacja Polski do lat 18 zagrała w 2018 roku tylko pięć spotkań, z których dwa wygraliśmy, dwa przegraliśmy i raz zremisowaliśmy. Strzeliliśmy w tych spotkaniach sześć goli, a straciliśmy osiem.

Najlepiej zaprezentował się wspominany Maik Nawrocki, który występuje na co dzień w młodzieżowej drużynie Werderu Brema. Trzymamy kciuki za biało-czerwonych w tej kategorii wiekowej, ale nie będziemy mydlić oczu, że są roczniki, po których spodziewamy się zdecydowanie więcej.

Reprezentacja Polski U-18 w 2018 roku:

09.02, La Manga, mecz towarzyski, Polska – Czechy 0:2 (Vasil Kusej 70, Jakub Selnar 83)

11.02, La Manga, mecz towarzyski, Polska – Rumunia 2:1 (Jakub Mosakowski 2, Michał Skóraś 39 – Antal Barna 48)

13.02, La Manga, mecz towarzyski, Norwegia – Polska 3:1 (Tobias Christensen 15, 25, Eirik Opheim 55 – Adrian Benedyczak 72)

07.09, Skopje, mecz towarzyski, Macedonia – Polska 0:1 (Maik Nawrocki 33)

10.09, Skopje, mecz towarzyski, Macedonia – Polska 2:2 (Agon Elezi 45, 78 – Maik Nawrocki 15, Maciej Twarowski 19)

Łącznie: 5 spotkań, 2 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki, bramki: 6-8.

Zdobywcy bramek: 2 – Maik Nawrocki, 1 – Adrian Benedyczak, Jakub Mosakowski, Michał Skóraś, Maciej Twarowski.

fot. newspix.pl