Weszło Junior

Drugi po Kuszczaku. Łukasz Bejger z profesjonalnym kontraktem w United

Marzenia się spełniają. Tak trzeba spuentować dzisiejszy wpis na Facebooku byłego zawodnika Lecha Poznań. Łukasz Bejger potwierdził to, o czym mówiło się głośno od kilku dni. Środkowy obrońca reprezentacji Polski U-17 podpisał 3,5-letni profesjonalny kontrakt z Czerwonymi Diabłami. 

Dla Łukasza to duży krok, a dla Lecha Poznań kolejny wypromowany zawodnik. Piłkarz podczas ostatniego letniego okienka transferowego został sprzedany do Manchesteru United za około 400 tys. funtów. Gdy zgłasza się taka firma po tak młodego chłopaka, nie należy stawać okoniem, o czym sam wspominał wiceprezes ds. sportowych Piotr Rutkowski.

Łukasz dość szybko się zaaklimatyzował i jeszcze za czasów Jose Mourinho miał okazje trenować z pierwszym zespołem Czerwonych Diabłów. Pod koniec roku zaliczył debiut w rozgrywkach UEFA Youth League. Reprezentant Polski U-17 wszedł w 70. minucie ostatniego meczu grupowego z Valencią, a na boisko wpuścił go Nicky Butt.

Dużo by nie brakowało, a Łukasz zostałby zawodnikiem sąsiada United, czyli City, gdzie również przebywał na testach. Wybór byłego lechity należy uznać za trafny skoro związał się profesjonalnym kontraktem z drużyną Ole Gunnara Solskjaera.

Życzymy powodzenia i oby ciężka praca doprowadziła chłopaka z Poznania do gry w barwach United w Premier League.

fot. Facebook Łukasz Bejger