Weszło Junior

Na dzień dobry porażka z Portugalią

Reprezentacja Polski do lat 18 przegrała 1:4 (0:2) z Portugalią w swoim pierwszym spotkaniu w towarzyskim turnieju La Manga Cup, który odbywa się w Hiszpanii. Autorem jedynego trafienia dla Polaków był… Javier Ajenjo Hyjek. Hat-trickiem dla Portugalczyków popisał się w tym spotkaniu Felix Correia. 

Biało-czerwoni nie weszli dobrze w rok. Trzeba jednak pamiętać, że jest to zgrupowanie, na którym rozgrywamy tylko mecze towarzyskie. Właściwie cały początek roku jest dla tej kadry towarzyski i poważne mecze zaczną się dopiero na jesień w eliminacjach do mistrzostw Europy U-19.

Ciekawym zawodnikiem jest wspominany Javier Ajenjo Hyjek. 18-letni piłkarz występuje na co dzień w barwach Atletico Madryt. Pierwszy człon jego nazwiska jest po ojcu, z kolei drugi po matce, co pozwala mu występować w barwach reprezentacji Polski. Ajenjo może występować na pozycji ofensywnego lub środkowego pomocnika. Przykładając ucho do niektórych ścian można usłyszeć, że zawodnik robi wrażenie na trenerach reprezentacji, którzy mieli okazję go prowadzić.

Javier szybko uczy się języka i zaczął nawet zamieszczać tweety w języku polskim. Widać, że jest podjarany grą w reprezentacji, a takich ludzi nam trzeba.

Następny mecz zagramy z Norwegią 10 lutego o godzinie 18:00.

8 lutego 2019, 15:00 – La Manga

Polska – Portugalia 1:4 (0:2)

Bramki: Javier Ajenjo Hyjek 46 – Felix Correia 17, 30, 75, Tiago Gouveia 88

Polska: 1. Marcel Lotka – 3. Mateusz Maćkowiak, 4. Wiktor Pleśnierowicz (kpt), 5. Kacper Łopata, 7. Olaf Kobacki (84, 10. Bartosz Białek), 8 Maciej Twarowski (46, 9. Bartosz Bida), 13. Javier Hyjek, 14. Michał Karbownik, 18. Karol Smajdor, 20. Kacper Smoliński (46, 15. Aleksander Krakowiak), 21. Paweł Żuk (46, 2. Kevin Rubaszewski)

Żółte kartki: Pleśnierowicz, Bida, Hyjek, Krakowiak, Smajdor

fot. ŁNP i twitter Javiera Ajenjo