Trening i szkolenie

Pamiętajcie się zrolować!

– Niezależnie od tego czy gracie w piłkę zawodowo czy amatorsko, bardzo ważnym elementem po treningowym jest masaż powięziowy – mówi na początek kolejnego materiału szkoleniowego od Łączy Nas Piłka Bartłomiej Spałek, były fizjoterapeuta reprezentacji Polski a obecnie Górnika Zabrze. Dzisiaj polecamy wam video przedstawiające proste dziewięć kroków jak wykonać bardzo istotny masaż po treningu. 

Popularne rolowanie nie jest już niczym nowym dla zawodników grających na poziomie seniorskim czy nawet juniorskim. Młodzi piłkarze na zgrupowaniu Zimowej Akademii Młodych Orłów mieli specjalne poświęconą jednostkę treningową tylko na rolowanie. Na treningach szkółek czy akademii piłkarskich niczym nowym nie jest branie po treningu przez zawodników wałków i rozmasowywanie zmęczonych mięśni. Wam też to polecamy, bo jest to mały sprzęt, który potrafi bardzo dobrze działać na bolesne punkty.

Pamiętajcie, nawet w rozgrywkach amatorskich mecze nie kończą się na boisku. Dbajcie o swoje mięśnie i stawy, a te zadania możecie wykonać spokojnie w domu. Rolować można się zarówno przed jak i po treningu.Poświęcicie  nawet kilka minut, a będziecie czuć się rano na pewno dużo lepiej. Bartłomiej Spałek wyjaśnia to w bardzo jasny sposób oraz dowiecie się, jaki wałek najlepiej wybrać!

 

Fot. FotoPyK