Weszło Junior

U-18: W drugim meczu bez bramek

Najpierw porażka, teraz remis. W drugim spotkaniu turnieju towarzyskiego La Manga Cup w Hiszpanii podopieczni Wojciecha Tomaszewskiego bezbramkowo zremisowali z Norwegią. Okazja do poprawienia nastrojów będzie już jutro w ostatnim spotkaniu przeciwko Słowacji. 

Pierwsze spotkanie przegraliśmy zdecydowanie 1:4. Tak jak pisaliśmy wcześniej, nie ma co przywiązywać zbyt dużej wagi do wyników meczów towarzyskich, bo poważne granie dla tej kadry zacznie się dopiero na jesień.

Spotkanie nie należało do łatwych. Norwegowie mieli większe posiadanie piłki, ale nasi reprezentanci grali bardzo dobrze w defensywie, przez co nie dopuszczali rywali do groźnych akcji. Biało-czerwoni stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji w tym spotkaniu, szczególnie po przerwie, ale nie potrafili zamienić ich na gola.

Trener Tomaszewski zdecydował się aż na siedem zmian w podstawowym składzie w porównaniu do przegranego 1:4 meczu z Portugalią. Miejsce w składzie utrzymał jedynie trzon zespołu – kapitan Wiktor Pleśnierowicz, Javier Hyjek, Michał Karbownik i Karol Smajdor. Mecz bez historii, ale ważne, że z czystym kontem. Jutro ostatni test mecz ze Słowacją.

Norwegia – Polska 0:0

Polska: 12. Kamil Broda – 4. Wiktor Pleśnierowicz, 6. Michał Bogacz, 7. Olaf Kobacki, 9. Bartosz Bida (73, 11. Kacper Skibicki), 13. Javier Hyjek, 14. Michał Karbownik, 15. Alexander Krakowiak (62, 17. Mateusz Cegiełka), 16. Dawid Lisowski (46, 21. Paweł Żuk), 18. Karol Smajdor (62, 2. Kevin Rubaszewski), 19. Aleksander Paluszek.

fot. PZPN/ŁNP