U-18: Bida dał wygraną

Reprezentacja Polski do lat 18 w swoim ostatnim spotkaniu w turnieju towarzyskim La Manga Cup pokonała Słowację 1:0. Jedyną i zwycięską bramkę w tym meczu zdobył Bartosz Bida w 28. minucie spotkania.

Spotkanie ze Słowacją było ostatnim sprawdzianem kadrowiczów w La Mandze. W poprzednich meczach podopieczni Wojciecha Tomaszewskiego przegrali z Portugalią 1:4 i zremisowali z Norwegią 0:0. W porównaniu do poprzedniego spotkania z Norwegią, miejsce w składzie utrzymali Kamil Broda, Wiktor Pleśnierowicz, Olaf Kobacki, Bartosz Bida, Javier Hyjek i Aleksander Paluszek.

Nasi kadrowicze dobrze weszli w spotkanie z naszymi południowymi sąsiadami i potrafili sobie stworzyć kilka klarownych sytuacji, z których jedną udało się zamienić na bramkę. Skuteczna gra całego zespołu w obronie poskutkowała czystym kontem i  dobrymi okazjami po kontratakach. Słowacy mieli swoje sytuacje, ale biało-czerwoni pokazali, że są zespołem i utrzymali prowadzenie do końca meczu.

Turniej towarzyski La Manga Cup dobiegł końca. Podopieczni Wojciecha Tomaszewskiego raz przegrali, raz zremisowali i raz wygrali. Strzeliliśmy dwie bramki, a straciliśmy trzy. We wszystkich spotkaniach od pierwszej minuty zagrali kapitan Wiktor Pleśnierowicz i Javier Hayjek.

12 lutego 2019, 15:00 – La Manga

Polska – Słowacja 1:0 (1:0)

Bramka: Bartosz Bida 25

Polska: 12. Kamil Broda – 2. Kevin Rubaszewski(46, 3. Mateusz Maćkowiak), 4. Wiktor Pleśnierowicz (kpt), 6. Michał Bogacz,(90, 16. Dawid Lisowski), 7. Olaf Kobacki (14. Michał Karbownik), 9. Bartosz Bida (62, 11. Kacper Skibicki), 10. Bartosz Białek(46, 18. Karol Smajdor), 13. Javier Hyjek(71, 17. Mateusz Cegiełka), 19. Aleksander Paluszek, 20. Kacper Smoliński (46, 15. Alexander Krakowiak), 21. Paweł Żuk (62, 8. Maciej Twarowski)