Weszło Junior

Przyjemne ceny biletów na mistrzostwa świata U-20

Afery biletowej nie będzie. PZPN podał ceny biletów na mistrzostwach świata U-20, które pod koniec maja startują w Polsce. Mecze odbędą się w Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Łodzi, Lublinie i Tychach, a pierwsze wejściówki będzie można kupić już 26 lutego. 

Frekwencja na mistrzostwach Europy do lat 21, które organizowaliśmy w 2017 roku, była bardzo zadowalająca. Średnia widzów na jedno spotkanie wyniosła 11 623 widzów, a mecze na stadionach w sumie obejrzało blisko ćwierć miliona widzów. Miasta takie jak Bydgoszcz, Tychy i Lublin ponownie będą miały okazję gościć finalistów mistrzowskiej imprezy. Świetna organizacja i przyzwoita frekwencja na poprzedniej wielkiej imprezie były głównymi czynnikami decydującymi o wyborze gospodarza turnieju mistrzowskiego. Warto jednak wspomnieć, że będzie to pierwszy w historii turniej FIFA organizowany na naszej ziemi.

Wydawać by się mogło, że FIFA narzuci wyższe ceny. Na szczęście te podane są pro frekwencyjne i trzeba przyznać, że powinno to przynieść zamierzony efekt. Również stadiony, na których będą odbywały się mecze, są idealnie skrojone pod takie wydarzenia. Kilka tysięcy ludzi nie będzie tylko garstką, jak wyglądałoby to w Gdańsku czy Wrocławiu. Na turniej przyjeżdża dwa razy więcej drużyn niż na mistrzostwa Europy, co powinno jeszcze bardziej wypełnić stadiony. Dodatkowo przyjedzie także sporo gości z innych kontynentów ciekawych Polski, co też wpłynie pozytywnie na frekwencję.

Spotkanie inauguracyjne zagramy w Lublinie. Dwa następne w Łodzi. Zapełnienie stadionów na naszych meczach nie powinno być problemem, a jeśli udałoby się wyjść z grupy (awansować mogą nawet trzy zespoły), to zainteresowanie będzie rosnąć. W przypadku meczów innych drużyn, wydatek rzędu 20  czy 30 złotych za możliwość zobaczenia przyszłych gwiazd futbolu, nie powinna odstraszyć nawet najbardziej wybrednych kibiców.

Zasady sprzedaży biletów nie są jednakowe. 26 lutego, dwa dni po losowaniu grup rozpocznie się przedsprzedaż biletów, na które wyłączną możliwość nabycia będą mieli posiadacze kart Visa, która jest oficjalnym partnerem FIFA. Sprzedaż biletów dla wszystkich zacznie się 7 marca i potrwa do samego meczu finałowego 15 czerwca. Warto dodać, że wejściówki będą sprzedawane tylko w formie elektronicznej, które otrzymamy na maila. Pod stadionem nie będzie możliwości zakupu biletu.

Terminarz rozgrywek przed losowaniem prezentuje się następująco.

fot. FIFA