Weszło Junior

U-17: Na rozpoczęcie porażka z Irlandią

Nie jest to wymarzony początek roku dla naszego ubiegłotygodniowego gościa Akademii Weszło Junior. Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała w swoim pierwszym meczu towarzyskim z Irlandią 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił już w 5. minucie Joshua Giurgi. 

Dla selekcjonera Przemysława Małeckiego zgrupowanie w hiszpańskiej Esteponie jest bardzo istotne. Jest to ostatnie spotkanie kadrowiczów przed najważniejszym zadaniem w ich piłkarskim życiu. W marcu przyjdzie im rywalizować w Elite Round, która zadecyduje o tym, czy biało-czerwoni zagrają na mistrzostwach Europy U-17.

Selekcjoner na zgrupowanie powołał pierwotnie 22 zawodników, ale nie wszyscy mogli stawić w Hiszpanii. Zabrakło m.in. Filipa Szymczaka, który leczy uraz i macierzysty klub postanowił, że zawodnik zostanie w Polsce. Trener Małecki postanowił dowołać na zgrupowanie Kacpra Bieszczada, Mateusza Kizyma, Bartosza Zymka (wszyscy Zagłębie Lubin) i Daniela Szelągowskiego (Korona Kielce).

Spotkanie z gospodarzami mistrzostw Europy U-17 rozpoczęło się nie najlepiej. Naszym zawodnikom, podobnie jak w meczu eliminacyjnym z Finlandią, zabrakło koncentracji co spowodowało utratę gola już na początku meczu. Warto odnotować, że przez resztę spotkania przeważaliśmy i potrafiliśmy utrzymać się przy piłce. Biało-czerwoni stworzyli sobie groźne okazję do zdobycia bramki, ale niestety brakowało ostatniego podania i skutecznego wykończenia, czego efektem jest jednobramkowa porażka.

Mimo przegranej, nasi zawodnicy pokazali się z całkiem dobrej strony. Potrafili dojść do sytuacji, ale rywal mądrze bronił i zdołał utrzymać wynik do końca spotkania.

Ważny test mecz, ale niestety przegrany. Okazja do rewanżu i poprawienia humorów już za dwa dni przeciwko Słowacji.

13 lutego 2019, 15:30 – Marbella

Polska – Irlandia 0:1 (0:1)

Bramka: Joshua Giurgi 5

Polska: Mikołaj Biegański, Nikodem Niski, Łukasz Bejger, Filip Dymerski, Jakub Niewiadomski, Michał Rakoczy, Kacper Kozłowski, Jakub Kamiński (70’ Daniel Szelągowski), Bartosz Zynek (60’ Mateusz Stępień), Daniel Dudziński (60’ Jan Biegański), Hubert Turski (78′ Dawid Rezaeian)

fot. Newspix.pl