U-17: Słowacja pokonana

Starsi wygrali ze Słowacją, to i młodsi nie chcieli być gorsi. Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała w towarzyskim meczu Słowację 1:0. Bramkę na wagę wygranej zdobył w 26. minucie spotkania kapitan biało-czerwonych Michał Rakoczy. Mecz z naszymi południowymi sąsiadami kończył tygodniowe zgrupowanie w Hiszpanii.

Nasi kadrowicze przystąpili do meczu ze Słowacją bardzo zmotywowani. Biało-czerwoni od początku meczu siedli na rywala, który nie był w stanie wymienić 2-3 składnych podań. Podopieczni Przemysława Małeckiego stwarzali sobie sporo okazji i w 26. minucie spotkania jedną z nich na gola zamienił kapitan drużyny Michał Rakoczy. Zawodnik Cracovii wyszedł sam na sam z bramkarzem i uderzył pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi Słowaków. Polacy po strzelonej bramce ustąpili z wysokim pressingiem i czekali na to, co zrobi przeciwnik. Przełożyło się to na kilka ciekawych kontrataków, których niestety nie udało zamienić się kolejną bramkę.

Pierwsze spotkanie przegraliśmy 0:1, drugie wygraliśmy 1:0. Bilans na zero, ale nie to było najistotniejsze w tym zgrupowaniu. Było to bowiem ostatnie spotkanie reprezentacji U-17 przed Elite Round. Już w połowie marca, wybrani zawodnicy przez Przemysława Małeckiego polecą do Szkocji bić się o awans na mistrzostwa Europy do lat 17. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 20 marca, a naszym rywalem będzie reprezentacja Rosji.

Polska – Słowacja 1:0 (1:0)

Bramka: Michał Rakoczy 26

Polska: Kacper Bieszczad, Nikodem Niski, Łukasz Bejger, Filip Dymerski, Jakub Niewiadomski, Jan Biegański, Kacper Kozłowski, Michał Rakoczy (82. Daniel Szelągowski), Jakub Górski, Jakub Kamiński, Daniel Dudziński (56. Hubert Turski).