Weszło Junior

Czesław Michniewicz odkrył karty na mecze z Anglią i Serbią. Jest kilku nowych

Selekcjoner reprezentacji Polski U-21 Czesław Michniewicz odkrył wczoraj karty na ostatnie zgrupowanie przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w czerwcu na boiskach we Włoszech i San Marino. Powołani zawodnicy będą mieli szansę występu w meczu towarzyskim z Anglią (21 marca, 20:45, Bristol) i Serbią (26 marca, 15:00, Grodzisk Wielkopolski).

Największym nieobecnym zgrupowania będzie kapitan – Dawid Kownacki. Napastnik Fortuny Düsseldorf został powołany do pierwszej reprezentacji Jerzego Brzęczka, ale niestety odniósł uraz w poniedziałkowym spotkaniu swojej drużyny z Eintrachtem Frankfurt i zabraknie go na zgrupowaniu. Na szczęście kontuzja nie jest dotkliwa i lider naszej młodzieżówki powinien wrócić do gry za 3-4 tygodnie.

Podobnie jak Kownacki, na zgrupowanie pierwszej reprezentacji zostali powołani podstawowi zawodnicy kadry Michniewicza, czyli Szymon Żurkowski i Robert Gumny, z których chęć skorzystania wyraził Jerzy Brzęczek.

Na zgrupowaniu zabraknie niestety podstawowego środkowego obrońcy podczas eliminacji. Paweł Bochniewicz doznał urazu stawu skokowego w spotkaniu z Piastem Gliwice i nie wystąpi także w najbliższym spotkaniu z Lechem Poznań.

Za to po na szczęście drobnym urazie na zgrupowaniu stawi się Sebastian Szymański. Zawodnik Legii Warszawa po groźnie wyglądającej kontuzji kolana w spotkaniu z Miedzią Legnica opuścił boisko i nie znalazł się w kadrze Legii na mecze z Arką Gdynia i Rakowem Częstochowa.

Ale brak etatowych zawodników ekipy Michniewicza jest szansą dla kolejnych. Okazję do debiutu w meczach towarzyskich będzie miał Karol Fila z Lechii Gdańsk, który w tym sezonie jest jednym z podstawowych zawodników lidera Ekstraklasy. Podobnie rzecz ma się z Damianem Gąską i Jakubem Labojko, którzy w tym sezonie mają na swoim koncie odpowiednio 19 i 13 występów w barwach Śląska Wrocław. Przed szansą debiutu stanie także Dominik Jończy z Podbeskidzia Bielsko-Biała, a selekcjoner chcę się baczniej przyjrzeć Mateuszowi Wdowiakowi z Cracovii, którego gra może się podobać w ostatnich tygodniach.

W ataku trener postawił na czterech piłkarzy. Do reprezentacji młodzieżowej po kilku latach wraca Adam Buksa, który także nie występował w eliminacjach. Podobnie jak Oskar Zawada z Wisły Płock, którego trener chcę sprawdzić podczas nadchodzących meczów.

Ale to jeszcze nie koniec. Pisaliśmy w poniedziałek o powstaniu drugiej drużyny U-20, która pojedzie na mecz z Anglią w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. Tę reprezentacje będzie prowadzić duet selekcjonerski Bartłomiej Zalewski i Wojciech Tomaszewski. Po spotkaniu z Anglią, selekcjoner Czesław Michniewicz będzie mógł dowołać z tej reprezentacji wybranych przez siebie zawodników na zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim.

Oto komplet zawodników powołanych na mecze towarzyskie z Anglią i Serbią:

fot. FotoPyk