Ruszyły Mistrzostwa Europy do lat 17!

W Irlandii w piątek ruszyły Mistrzostwa Europy do lat 17. W stawce jest 16 najlepszych drużyn kontynentu, niestety „Biało-czerwonym” nie udało się awansować na imprezę. Turniej potrwa do 19 maja.

Mistrzostwa Starego Kontynentu do lat 17 odbywają się cyklicznie co roku od siedemnastu lat. Poprzednia edycja miała miejsce w Anglii, a najlepszy okazał się zespół „Oranje”, który dopiero po rzutach karnych pokonał Włochów. Polacy wygrali tę imprezę raz w historii, w 1993 roku, ale wówczas było to w kategorii U-16. Najbardziej utytułowaną reprezentacją w historii jest Hiszpania, która aż dziewięciokrotnie sięgała po główny triumf.

16 drużyn, które zakwalifikowały się na czempionat, podzielono na cztery grupy.

Grupa A: Belgia, Czechy, Grecja, Irlandia

Grupa B: Holandia, Anglia, Francja, Szwecja

Grupa C: Islandia, Węgry, Rosja, Portugalia

Grupa D: Hiszpania, Włochy, Niemcy, Austria

Na turniej przyjechało kilku bardzo ciekawych zawodników, na których należy zwrócić uwagę. Mowa o Masonie Greenwoodzie, który już zadebiutował w Premier League, Naci Unuvarze – młodej gwieździe Ajaxu Amsterdam, czy Andri Gudjohnsenie, który jest synem byłej gwiazdy FC Barcelony.

Mistrzostwa ruszyły w piątek, a już w pierwszym meczu doszło do małej niespodzianki. Węgry pokonały Portugalczyków, mimo że to przeciwnicy częściej byli pod grą i stwarzali sobie więcej sytuacji strzeleckich.

Faza grupowa potrwa do 10 maja. Z każdej grupy wyjdą po dwa najlepsze zespoły, aby 12 i 13 maja zmierzyć się w ćwierćfinałach. Trzy dni później rozegrane zostaną półfinały. Wielki finał zaplanowano na 19 dnia maja.