U-16: Z Chorwacją na remis

Podopieczni Marcina Dorny zainaugurowali towarzyski turniej w Rumunii. W swoim pierwszym starciu zremisowali z rówieśnikami z Chorwacji 2:2.

39-letni selekcjoner na wyjazd na południe Europy zabrał 23 zawodników. Czterema przedstawicielami mogą się pochwalić zespoły Legii Warszawy, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin i Zagłębia Lubin. W kraju zostali za to Daniel Hoyo-Kowalski i Aleksander Buksa, którzy w ostatnim czasie coraz częściej występują w pierwszej drużynie Wisły Kraków.

Naszym pierwszym przeciwnikiem była reprezentacja Chorwacji. Mecz rozgrywano w niewielkim miasteczku Buftea, gdzie reprezentacja Polski zagra wszystkie swoje spotkania.

Worek z bramkami pierwsi rozerwali Chorwaci, którzy już w drugie minucie zdołali wyjść na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłkę piąstkował Jakub Ojrzyński, ponowna wrzutka w pole karne i strzałem nogą bramkę zdobył Franjo Ivanovic.

Na odpowiedź Polaków nie musieliśmy długo czekać. W 13. minucie Mateusz Łęgowski podprowadził przez 30 metrów piłkę, podał na skrzydło, dośrodkowanie i piłkę w lewy dolny róg posłał Patryk Kusztal.

W drugiej odsłonie gry znów „Vatreni” wyszli na prowadzenie. Główkę przed polem karnym wygrał pomocnik naszych rywali, strzał na bramkę, źle piłkę odbił bramkarz Legii Warszawy i spokojnie bramkę zdobył w 55. minucie Vinko Rozic.

Polacy znów się nie złamali i po raz drugi w tym pojedynku odrobili straty. Piłkę przed własnym polem karnym odebrał Mateusz Łęgowski, podał do Kacpra Smorgola, a ten bardzo dobrym prostopadłym podaniem wypuścił w sytuacji 1 na 1 Radosława Cielemięckiego, któremu pozostało tylko wpakować futbolówkę do bramki. Więcej goli w tym meczu nie padło i w naszym pierwszym meczu na turnieju w Rumunii remisujemy 2:2 z Chorwatami.

Biało-Czerwoni w następnych starciach zmierzą się z gospodarzami (9 maja, godz. 16:00) oraz Norwegią (11 maja, godz. 12:00)

Polska 2-2 Chorwacja

Polska: (skład wyjściowy) – 1. Jakub Ojrzyński – 3. Jakub Malec, 4. Ariel Mosór, 5. Filip Balcewicz, 6. Mateusz Łęgowski, 7. Patryk Kusztal, 8. Fryderyk Gerbowski, 9. Hubert Turski, 10. Kacper Smorgol, 11. Radosław Cielemęcki, 18. Jerzy Tomal.