U-16: Z problemami pokonujemy Rumunię

W swoim drugim spotkaniu w ramach turnieju towarzyskiego w Rumunii podopieczni Marcina Dorny pokonali 2:1 reprezentację gospodarzy.

W naszym pierwszym meczu w ramach tych zawodów zremisowaliśmy z Chorwacją 2:2. Taki wynik był dosyć optymistyczny, ponieważ to nasi rywale prowadzili grę, a my dwukrotnie musieliśmy gonić wyniku.

Do starcia z Rumunią, to „Biało-czerwoni” podchodzili w lepszych nastrojach, ponieważ „Trójkolorowi” ulegli w starciu z Norwegią 0:2.

39-letni selekcjoner dokonał kilku zmian w porównaniu z ostatnim starciem. W składzie znalazło się miejsce dla Nikodema Sujeckiego, Bartosza Matuły, Filipa Borowskiego, Jakuba Kiśla, Patryka Gogoła i Szymona Włodarczyka.

Na pierwszą groźną akcję kibice na stadionie w Mogoșoai musieli czekać do 24. minuty spotkania. Aut na wysokości pola karnego, tam daje się ograć jeden z obrońców naszej kadry, rumuński zawodnik wbiega w jedenastkę, ale piłkę zmierzającą do bramki zdołał wybić defensor polskiej reprezentacji. Przed przerwą żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki, ale to gospodarze stwarzali sobie więcej sytuacji strzeleckich.

Ich przewaga przyniosła korzyści trzy minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony gry. Z rzutu rożnego gola nogą zdobył Sebastian Nechita. Po zdobyciu pierwszej bramki w tym meczu gra toczyła się większości w środku pola, ale to piłkarze znad Wisły zaczęli być częściej przy piłce, co przyniosło wymierne korzyści w 71. minucie.

Bardzo ładną indywidualną akcją popisał się Patryk Kusztal, który na boisku zameldował się w przerwie. Zawodnik Zagłębia Lubin prowadził piłkę ok. 30 metrów, założył efektowną „siatę” rywalowi i na wślizgu uderzył w prawy dolny róg bramki.

Polacy poszli za ciosem i w końcówce spotkania wyszli na prowadzenie. Ponownie w roli głównej wystąpił grający z numerem „7” na koszulce Kusztal. Efektownym strzałem zza pola karnego, który poszybował w okienko bramki strzeżonej przez Roberta Popa, zapewnił naszym piłkarzom zwycięstwo. Nie widzieliśmy takiego uderzenia od świetnego strzału Sebastiana Szymańskiego w spotkaniu z Anglią. Zresztą, sami zobaczcie.

Nasi zawodnicy nie rozegrali dobrego spotkania, ale udało im się wygrać. Na słowa pochwały zasługuje z pewnością Patryk Kusztal, autor 3 z 4 ostatnich bramek kadry do lat 16.

W ostatnim meczu rozgrywanym na turnieju w Rumunii zmierzymy się z reprezentacją Norwegii. Początek spotkania 11 maja, o godz. 12 w Buftei.

Polska 2-1 Rumunia

Patryk Kusztal 71′, 80′ – Sebastian Nechita 43′

Polska: 12. Nikodem Sujecki – 2. Bartosz Matuła (54, 18. Jerzy Tomal), 5. Filip Balcewicz, 4. Ariel Mosór, 3. Jakub Malec (67, 13. Nico Hajduk) – 15. Filip Borowski (40, 7. Patryk Kusztal), 6. Mateusz Łęgowski (54, 8. Fryderyk Gerbowski), 16. Jakub Kisiel (67, 21. Adrian Bukowski), 17. Patryk Gogół (40, 10. Kacper Smorgol), 11. Radosław Cielemęcki – 20. Szymon Włodarczyk (54, 19. Daniel Krasucki).

Rumunia: 12. Robert Popa – 4. Sergiu Pîrvulescu, 3. Adrian Nicolae, 5. Gabriel Dănuleasa, 2. Mădălin Sturzu – 7. Claudiu Negoescu (75, 17. Claudiu Badea), 16. Andrei Pandele, 6. Dan Sîrbu (75, 13. Darius Vasilescu), 15. Sebastian Nechita (58, 10. Ștefan Bodișteanu), 11. Luca Andronache (70, 19. Ionuț Neacșu) – 9. Remus Mihai (70, 18. Bogdan Jeler).