Weszło Junior

“Gramy dla Polski” z Kolonii

Czy Niemcy są dobrym miejscem na szukanie polskich talentów? Oczywiście, ze tak! Stąd narodził się pomysł projektu “Gramy dla Polski”, który odbywał się po raz 11. w Kolonii. 

Do Konsulatu RP w czwartym co do wielkości niemieckim mieście przybyło 64 utalentowanych zawodników i zawodniczek o polskim pochodzeniu i urodzonych poza granicami naszego kraju. Jako że jest to już 11 edycja “Gramy dla Polski”, to przedstawiciele PZPN, trenerzy i skauci mieli okazję poznać już ponad 500 piłkarzy i piłkarek. Pokazuje to, jak ważna jest to baza selekcyjna, z której na konsultacje szkoleniowo-selekcyjne zaproszono 139 zawodników i zawodniczek, a 80 z nich miało okazję przywdziać biało-czerwone barwy.

W Kolonii na zawodników i zawodniczki czekali goście honorowi w postaci dyrektora sportowego PZPN Stefana Majewskiego, trenera reprezentacji Polski kobiet U-17 Marcina Kasprowicza i Dariusza Gęsiora odpowiadającego za reprezentacje do lat 19.

Takie spotkania są często pierwszym kontaktem dla młodzieży z polskim pochodzeniem, która waha się z podjęciem decyzji, jakie barwy reprezentować. Jest to także możliwość spotkania ważnych ludzi z PZPN-u, co udowadnia tym młodym ludziom, że jest to ważny związkowy projekt i przybyli zawodnicy i zawodniczki na pewno to doceniają. Z kolei intencją PZPN jest namówienie jak najwięcej osób, do reprezentowania naszych barw narodowych. Mówił o tym wprost Stefan Majewski w wypowiedzi dla kanału Łączy Nas Piłka. – Naszym zadaniem jest pokazać im, jaka jest Polska i zachęcić ich do gry w barwach narodowych. Spotykamy się już po raz 11. i wielu zawodników już występuje w kadrach reprezentacji, a my zrobimy wszystko, żeby było ich jak najwięcej – mówił dyrektor sportowy PZPN.

Następne “Gramy dla Polski odbędzie się jesienią w Anglii, a konkretnie w Londynie. Pomysł, o którym mało się mówi, a w powołaniach Jacka Magiery możemy znaleźć m.in. Marcela Zyllę, czyli chłopaka urodzonego poza granicami naszego kraju, a reprezentującego nas na zbliżającym się mundialu. W skrócie – “Gramy dla Polski” zmniejsza szansę na stratę takich perełek jak Lukas Podolski.

https://twitter.com/pzpn_pl/status/1131157709464715271

fot. Łączy Nas Piłka