Weszło Junior

Kogo zobaczymy w CLJ U-18?

Sezon w Centralnej Lidze Juniorów powoli dobiega końca. Poznaliśmy już mistrza, ale walka o utrzymanie w lidze trwa. Niektóre drużyny są już pewne spadku, ale sprawdźmy, kto zajmie ich miejsce? 

Przypominamy, że z CLJ U-18 spadają cztery drużyny, a ich miejsce zajmą zwycięzcy makroregionalnych grup. Na ten moment na pewno w przyszłym sezonie nie zobaczymy Elany Toruń, Motoru Lublin i GKS-u Bełchatów. O utrzymanie walczą jeszcze Ruch Chorzów, Górnik Zabrze i Escola Varsovia. Kto jest już pewny w gry w przyszłym sezonie CLJ U-18?

Grupa A:

W pierwszej grupie znajdują się zespoły z województw: mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Dwoma przedstawicielami może się pochwalić Olsztyn, ale ligę zdominowali piłkarze UKS SMS Łódź. Po 11. kolejkach wiadomo, że to oni awansują do Centralnej Ligi Juniorów. Do tej pory nie zanotowali ani jednej porażki, a na ich koncie jest dziewięć zwycięstw i tylko jeden remis.

Grupa B:

Druga z grup składa się z zespołów z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Faworytem do awansu była Lechia Gdańsk i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek wiemy, że “Biało Zieloni” wrócą na szczebel centralny. Awans przypieczętowali pewnym zwycięstwem 6:0 nad Błękitnymi Stargard.

Grupa C:

W trzeciej grupie emocji jeszcze nie zabraknie. Piłkarze ze Śląska, Opola, Dolnego Śląska i Lubuskiego do ostatniej kolejki stoczą bój o awans do wyższej ligi. W najlepszej sytuacji jest obecnie Gwarek Zabrze, który ma dwa “oczka” przewagi nad piłkarzami Chrobrego Głogów, ale mają rozegrany jeden mecz mniej. Szansę na awans cały czas mają także piłkarze Miedzi Legnica. Ich strata do czołówki jest niewielka i jeszcze wszystko może się wydarzyć.

Grupa D:

Walka o awans w czwartej grupie, w której występują drużyny z: Małopolski, Podlasia, Lubelskiego i Świętokrzyskiego, toczy się pomiędzy dwoma zespołami z Krakowa. Liderem jest Garbarnia, ale tuż za nimi znajduje się niepokonany Hutnik. 1 czerwca dojdzie do bezpośredniego starcia pomiędzy tymi drużynami, które może okazać się kluczowe. W każdym razie pewne jest, że Kraków będzie się mógł pochwalić w przyszłym sezonie trzema drużynami w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18.

Fot. PZPN