Weszło Junior

Bitwa bramkarzy z całej Polski. Podejmiesz rękawicę?

Boisko. Dwie bramki. Piłki. A naprzeciw siebie dwóch bojowo nastawionych rywali. Brzmi jak początek pojedynku rewolwerowców? Nic z tych rzeczy.

Od ośmiu lat we Wrocławiu spotykają się bramkarki i bramkarze z całego kraju, aby rywalizować między sobą w niezwykle interesujących zawodach. Przez dwa dni ponad 350 zawodników, poczynając od najmłodszych Skrzatów, rozegra kilka tysięcy meczów na kilkunastu specjalnie przygotowanych boiskach.

Organizatorem całego zamieszania jest Akademia Bramkarska Total Goalkeeping.

Turniej z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę sympatyków, dzięki czemu stał się największą tego typu imprezą bramkarską na świecie. Wszystko przez to, jak widowiskowym jest przedsięwzięciem.

Rozgrywki toczą się we wszystkich kategoriach wiekowych – od wspomnianego Skrzata, po oldboy open.

Cel gry jest bardzo prosty. W trakcie dwuminutowej rozgrywki trzeba zdobywać gole i skutecznie bronić własnej bramki.

Brzmi banalnie? Na boisku tak kolorowo już nie jest.

Każdy może rzucać, uderzać z ziemi czy woleja do bramki rywala z określonej strefy. Ostatecznie wygrywa ten, który okaże się po prostu lepszym bramkarzem.

Dwie minuty rywalizacji nie tylko potrafią uczestników wykończyć fizycznie, ale każdy najmniejszy błąd wpływa na końcowy wynik.

Tegoroczna edycja Bitwy odbędzie się 22 i 23 czerwca w stolicy Dolnego Śląska. Zapisy trwają na www.bitwabramkarska.pl. Podejmiesz rękawicę?

Fot. Bitwa Bramkarska