Weszło Junior

Kto z kim w półfinałach CLJ U-17 i U-15?

Runda zasadnicza w Centralnej Lidze Juniorów już za nami, czas przejść do finałowych rozstrzygnięć w kategorii do lat 15 i 17. W ten weekend poznaliśmy zespoły, które powalczą o tytuł najlepszej drużyny w kraju w rocznikach 2002 i 2004!

CLJ U-17

Do ostatniej kolejki o awans do półfinałów drżała ekipa Legii Warszawa. Remis z drużyną Naki Olsztyn pozwolił wyprzedzić na finiszu ekipę Escoli, o zaledwie jeden punkt. Drużynie z ul. Fleminga nie pomogła nawet wysoka wygrana nad piłkarzami z Białegostoku.

W innych grupach sytuacja była klarowna już przed ostatnią kolejką. Ostatecznie awans wywalczyły zespoły Korony Kielce, Zagłębia Lubin i Lecha Poznań. Pary półfinałowe przedstawiają się następująco:

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa (pierwszy mecz 7 czerwca w Lubinie, rewanż 13 czerwca w Warszawie)

Korona Kielce – Lech Poznań (pierwszy mecz 8 czerwca w Kielcach, rewanż 13 czerwca w Poznaniu)

CLJ U-15

Jak i w CLJ U-17, tak i w kategorii U-15, Legia awans do półfinałów wywalczyła dopiero w finałowej kolejce. Do ostatnich minut rywalizowali z UKS-em SMS Łódź, a kluczowa okazała się różnica bramek pomiędzy tymi zespołami w meczach bezpośrednich.

Prawdziwy pokaz siły pokazała za to drużyna Pogoni Szczecin. Nad drugim FASE mieli jedenaście punktów przewagi, a na wiosnę zanotowali aż dwanaście zwycięstw. Awans do półfinałów zapewnili sobie już przed kilkoma tygodniami. Do dalszej fazy zakwalifikowały się także Śląsk Wrocław i Akademia Piłkarska 21.

Legia Warszawa – AP 21 Kraków (pierwszy mecz 8 czerwca w Warszawie, rewanż 13 czerwca w Krakowie)

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin (pierwszy mecz 8 czerwca we Wrocławiu, rewanż 13 czerwca w Szczecinie)

Fot. ŁNP