Weszło Junior

Na eliminacje Zalewski za Gęsiora

Na posiedzeniu zarządu PZPN 23 maja podjęto decyzję o odwołaniu ze stanowiska selekcjonera reprezentacji U-19 Dariusza Gęsiora, którego zastąpi dotychczasowy trener kadry do lat 15 Bartłomiej Zalewski. Swoją pracę rozpocznie od sezonu 2019/20 i podejmie się próby awansowania na mistrzostwa Europy do lat 19. 

Mistrzostwa Europy do lat 19 są najbardziej elitarnym turniejem na świecie. Na finały awansuję tylko osiem zespołów tworzących dwie grupy po cztery zespoły. Drużyny, które awansują do półfinałów z automatu kwalifikują się do mistrzostw Świata do lat 20, a zespoły zajmujące trzecie miejsce w grupach grają baraż o udział w MŚ. Przed nowym selekcjonerem nie lada wyzwanie, bo Dariusz Gęsior w tym roku poległ na eliminacjach we Francji, gdzie jego podopieczni nie zdobyli nawet gola i odpadli w Elite Round. Zalewski przed objęciem stanowiska selekcjonera do lat 15, prowadził w poprzednim sezonie 2017/18 reprezentację do lat 17, ale także nie udało mu się z nią awansować na finały mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

Teraz przed selekcjonerem jedno z najważniejszych zadań w życiu, a decyzja PZPN-u pokazuję, że nadal jest wielka wiara w tego szkoleniowca. Co do odwołanego Dariusza Gęsiora, to jego przyszłość nie jest jeszcze znana. Nadal jest pracownikiem związku, choć mówi się o zainteresowaniu jego osobą przez Wigry Suwałki. Podobnie rzecz będzie się miała z Jackiem Magierą, który najprawdopodobniej przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji do lat 20 i zajmie w związku inne stanowisko.

Reprezentacja Polski do lat 19 przystąpi do pierwszej rundy eliminacji jesienią tego roku.

fot. FotoPyk