Weszło Junior

CLJ: Legia w dwóch finałach

Przed nami finały Centralnej Ligi Juniorów. Na najwyższym szczeblu rozgrywek juniorskich w kategoriach U15 i U17 zostały rozegrane wszystkie mecze półfinałowe.

W finale U17 spotkają się Legia Warszawa oraz Lech Poznań.

Drużyna z Warszawy w pierwszym meczu półfinałowym stoczyła zacięty bój z Zagłębiem, który ostatecznie wygrała 3:2. W rewanżu na własnym stadionie potwierdzili swoją przewagę nad zespołem z Lubina i pokonali ich 2:0. W całym dwumeczu nie brakowało emocji, lecz solidna gra zapewniła legionistom awans do finału.

Lech Poznań po półfinale może pochwalić się dużo większą ilością zdobytych bramek. W dwumeczu pokonał Koronę Kielce aż 8:3. W pierwszym meczu odbytym w Kielcach chłopcy z Poznania wywalczyli skromne zwycięstwo 2:1, ale prawdziwa kanonada bramek miała miejsce we Wronkach, gdzie Lechici wygrali aż 6:2.

Do finału rocznika U15 awansowały drużyny Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin.

Młodzi legioniści pokonali w dwumeczu AP 21 Kraków 6:4. W pierwszym meczu odbytym w Warszawie goście z Krakowa przegrali 2:1 mimo trzech rzutów karnych, które obronił świetnie dysponowany tamtego dnia Dawid Kuczyński. W drugim meczu krakowska drużyna zaciekle walczyła o awans do finału. Mecz zakończył się jednak wynikiem 3:4 po czterech bramkach Wiktora Kamińskiego dla stołecznych.

Akademia ze Szczecina jako jedyna z finalistów musiała gonić wynik. Po przegranym 2:3 meczu ze Śląskiem Wrocław kolejny raz udowodnili, że potrafią walczyć do końca. Awans do finału zapewnił Portowcom Cyprian Włodarczyk, który w 60. minucie precyzyjnym uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza z Wrocławia. Wynik zakończył się wynikiem 1:0 dla Pogoni i to oni mogą cieszyć się z awansu do finału.

Spotkanie finałowe zostaną rozegrane we wtorek, 18 czerwca w Ząbkach. O godzinie 12:00 odbędzie się finał U15 pomiędzy Legią Warszawa a Pogonią Szczecin. Niedługo po tym meczu, o godzinie 16:30, zagrają Lech Poznań oraz Legia Warszawa.

Fot. FotoPyK