Weszło Junior

Poznaliśmy beniaminków CLJ U-18!

Wczoraj po południu poznaliśmy ostatnią, szesnastą drużynę, która w przyszłym sezonie będzie występować w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18. Do beniaminków z Gdańska, Łodzi i Krakowa dołączył zespół Gwarka Zabrze. W decydującym spotkaniu okazali się lepsi od Miedzi Legnica i wyprzedzili ją w tabeli na samym finiszu.

Przed ostatnią kolejką Lig Makroregionalnych U-19 znaliśmy trzy z czterech zespołów, które awansowały do najwyższej ligi w kategorii wiekowej U-18. Jedyna niewiadoma pozostawała w Grupie C, gdzie do ostatniej kolejki o awans walczyła Miedź Legnica i Gwarek Zabrze.

Drużynie z Zabrza do awansu wystarczył remis, Miedź, aby znaleźć się ligę wyżej, potrzebowała to spotkanie wygrać, żeby zrównać się z rywalami punktami.

Spotkanie w Zabrzu lepiej rozpoczęła drużyna gości, która dwa razy zagroziła bramce przeciwników. W pierwszej połowie to “Miedzianka” była zespołem lepszym, ale brakowało im skuteczności. Po przerwie bardzo szybko zostali za to ukarani.

W 46. minucie Gwarkowi udaje przeprowadzić się składną akcję, po której piłka ląduje w bramce. Miedź ruszyła do odrabiania strat, ale dobrze dysponowany był bramkarz gospodarzy. Gwarek dowiózł skromne prowadzenie do końca, tym samym pieczętując awans do wyższej ligi.

Zapraszamy także na reportaż, gdzie zobaczyliśmy od środka, jak działa zabrzańska akademia. Link znajdziecie tutaj.

fot. Miedź Legnica/Twitter