Weszło Junior

Nowy dyrektor Akademii Zagłębia!

Henny Lee został nowym dyrektorem technicznym akademii Zagłębia Lubin. Na stanowisku zastąpił Krzysztofa Paluszka, który musiał zrezygnować z tej funkcji z powodów rodzinnych.

W maju polskie media obiegła informacja, że niespodziewanie z funkcji dyrektora akademii Zagłębia zrezygnował Krzysztof Paluszek. Powodem była ciężka choroba żony, u której w 2017 roku wykryto tętniaka mózgu. Pani Katarzynie potrzebna jest intensywna rehabilitacja, a link do zbiórki znajdziecie tutaj.

Nowym dyrektorem akademii “Miedziowych” został Henny Lee, który przez ostatnie siedem lat był związany z klubem FC Utrecht. W przeszłości pracował także w: HFC Haarlem, SC Telstar, SC Caambuur-Leeuwarden, VV DOVO Veenendaal, VV Katwijk, czy FC Dordecht. Podczas jego pracy w klubach wielu młodych zawodników dostawało szanse w pierwszych zespołach, na czym bardzo zależało zarządowi klubu z Lubina.

– Z Hennym Lee byliśmy w stałym kontakcie od kilku miesięcy, gdy rozpoczęliśmy poszukiwania szefa szkolenia, który miał zastąpić na tym stanowisku włączonego do pierwszego zespołu Bena van Daela. Gdy okazało się, że z powodów osobistych akademię będzie musiał opuścić Krzysztof Paluszek, zintensyfikowaliśmy nasze rozmowy, spotkaliśmy się z nowym dyrektorem w siedzibie naszego klubu i rozmawialiśmy na temat naszych wizji związanych z funkcjonowaniem Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Były one spójne, wiemy, że wspólnie będziemy zmierzać w jednym, właściwym kierunku. W ostatnich dniach ustaliliśmy wszelkie szczegóły dotyczące kontraktu i już od 1 lipca Henny Lee będzie mógł rozpocząć swoją misję w naszym klubie. Cieszymy się, że osoba o takim doświadczeniu będzie dowodziła naszym sztandarowym projektem i będzie odpowiedzialna za rozwój zawodników oraz trenerów – powiedział na łamach oficjalnej strony Mateusz Dróżdż, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin.

fot. Newspix