Weszło Junior

Richard Grootscholten nowym dyrektorem wykonawczym Legii!

Ważny transfer w kontekście Akademii wicemistrza Polski. Richard Grootscholten zostanie nowym dyrektorem wykonawczym Legii Warszawa. Funkcję tę będzie pełnił wraz z Jackiem Zielińskim.

Grootscholten jest znanym w świecie specjalistą od spraw szkolenia młodzieży. Pracował w Sparcie Rotterdam, FK Kubań Krasnodar oraz w holenderskiej federacji piłkarskiej. Przez ostatnie trzy lata był głównym dyrektorem Akademii Feyenoordu Rotterdam. Jego dużą zaletą jest znajomość polskiej piłki młodzieżowej. W latach 2013-2015 pełnił identyczną funkcję w Zagłębiu Lubin.

– Dalszy rozwój organizacyjny, osobowy i infrastrukturalny Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa to nasz priorytet. Dołączenie Richarda do zespołu Akademii to kolejny ważny krok, który pozwoli nam wejść na wyższy poziom i optymalnie wykorzystać nowe możliwości związane z budową ośrodka treningowego Legia Training Center. Oprócz olbrzymiej wiedzy i umiejętności Richarda ważne jest także to, że mieszkał już i pracował w Polsce przez 2,5 roku, zna naszą mentalność oraz wyzwania polskiej piłki młodzieżowej. Dodatkowo jesienią 2016 roku stał na czele zewnętrznego zespołu, który przeprowadzał audyt Akademii Legii, więc orientuje się też w specyfice naszej organizacji. Richard w trakcie swojej pracy dla Legii ma dzielić się swoją wiedzą z każdym pracownikiem, więc jestem pewien, że jego obecność będzie impulsem do dalszego rozwoju – mówi na łamach klubowej strony Dariusz Mioduski, prezes Legii.

54-letni Holender rozpocznie pracę w Legii na początku lipca.

fot. Newspix