Weszło Junior

Nowe życie młodych piłkarzy Chelsea?

W zespole ze Stamford Bridge doszło ostatnio do przetasowania na stanowisku trenera. Na stołku nie utrzymał się Maurizio Sarri, a jego miejsce zajęła żywa legenda klubu Frank Lampard. Anglik ma wprowadzić duże zmiany w drużynie odnośnie do młodych piłkarzy, którzy do tej pory nie mogli liczyć na regularne występy w pierwszym zespole.

Ilu to piłkarzy marnowało się w tym klubie? Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Mohamed Salah – wszyscy są gwiazdami w innych angielskich drużynach, a w Chelsea mogli podziwiać spotkania co najwyżej z ławki rezerwowych.

Jak donosi angielski dziennik “Telegraph” od przyjścia do klubu 41-letniego szkoleniowca ma się dużo zmienić w kwestii młodych piłkarzy, których w tej ekipie nie brakuje. Wielu zawodników z akademii nie dostaje szansy na grę, a w dodatku sporo z nich jest wypożyczonych do innych zespołów, chociażby do Derby County, którego trenerem w ubiegłym sezonie był właśnie Lampard.

Wielu kibiców londyńskiego zespołu zarzucało Sarriemu, że ten nie daje szans na grę choćby młodziutkiemu Callumowi Hudson-Odoi’owi. 18-latek notował całkiem dobre występy w Lidze Europejskiej, jednakże nie znalazł uznania w oczach włoskiego trenera.

Przy problemach ze skutecznością Oliviera Giroud i Gonzalo Higuaina, młody Anglik zanotował zaledwie jeden występ w pełnym wymiarze czasowym w Premier League.

Okazuje się, że nowy trener Juventusu przez cały sezon nie pojawił się na ani jednym spotkaniu drużyny rezerw. Lampard chce zmienić filozofię klubu na tej płaszczyźnie.

Młodzieżowcy mają regularnie trenować z pierwszym zespołem, korzystać z tych samych budynków, a ich rozwój będzie skrupulatnie obserwowany przez sztab szkoleniowy.

Fot. newspix