Weszło Junior

Zmiany w strukturach Akademii Śląska Wrocław

Do Akademii Piłkarskiej Śląskiej Wrocław dołączą Józef Klepak i Leszek Dulat. Pierwszy będzie odpowiedzialny za skauting w drużynach młodzieżowych, a drugi przejmie obowiązki koordynatora w akademii.

Józef Klepak jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W przeszłości był pierwszym szkoleniowiec w takich klubach jak: Miedź Legnica, Moto-Jelcz Oława, Orzeł Ząbkowice Śląskie czy Gawina Królewska Wola. Przez niemal 20 lat prowadził także młodzieżowe reprezentacje Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych.

Nowy szef skautingu w przeszłości pracował w Śląsku przez dziesięć lat. W tym czasie przeszedł przez wszystkie szczeble trenerskie, od trampkarza do trenera zespołu rezerw. Skautingiem w klubie kierował w latach 2010-2014.

 – Józef Klepak odpowiadał za stworzenie pierwszego działu skautingu we wrocławskim klubie, jeszcze za kadencji trenera Ryszarda Tarasiewicza. Miał bardzo duży udział w sprowadzeniu do WKS-u takich piłkarzy jak choćby Rok Elsner czy Waldemar Sobota – zaznacza dla oficjalnej strony, Krzysztof Paluszek dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.

Jego głównym zadaniem będzie profesjonalizacja skautingu grup młodzieżowych, przy ścisłej współpracy z działem skautingu i analiz pierwszego zespołu.

Leszek Dulat zastąpi na swoim nowym stanowisku Tomasza Horwata, który dołączył do sztabu szkoleniowego GKS-u Tychy. Przez ostatnie pięć lat był związany z Miedzią Legnica, w której pełnił obowiązki trenera grup juniorskich oraz koordynatora i dyrektora akademii.

Fot. wikipedia