Weszło Junior

Młodzieżówka Hiszpanii znów najlepsza. Tym razem na ME do lat 19

Hiszpania po raz ósmy w historii zdobyła Mistrzostwo Europy U-19. W finale okazała się lepsza od obrońców tytułu – Portugalczyków, pokonując ich 2:0. Dublet w tym spotkaniu zaliczył Ferran Torres. 

Było to drugie starcie obu ekip na tym turnieju. W fazie grupowej padł remis 1:1, więc oba zespoły miały sobie coś do udowodnienia. Większa presja spoczywała na “Seleção das Quinas”, dla których był to trzeci finał z rzędu.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Hiszpanów. Z początku spotkania swoich szans szukali głównie przez dośrodkowania po ziemi w  pole karne rywali, ale nie przynosiło to wymiernych korzyści. Pierwszą bramkę w tym starciu kibice zgromadzeni na stadionie w Erywaniu obejrzeli w 34. minucie. Z lewej strony dośrodkowywał Bryan Gil, portugalski obrońca źle odbił piłkę głową, a skutecznym strzałem z powietrza popisał się napastnik Valencii, Ferran Torres.

Po rozpoczęciu drugiej odsłony gry Portugalczycy ruszyli do odrabiania strat, ale już chwilę później byli zmuszeni wyciągać piłkę z własnej siatki. Po raz kolejny dobrze w polu karnym odnalazł się Torres, który wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Więcej bramek w tym meczu nie padło i tym samym, to Hiszpanie po czterech latach odzyskują tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie do lat 19.

Fot. uefa.com