Trening i szkolenie

Laboratorium Techniki #27: Ball Control – Half Pull Back

Dzisiejsze ćwiczenie w ramach #LaboratoriumTechniki wymaga od zawodników wysokiego poziomu koordynacji ruchowej, jak i dobrego czucia piłki.

Zagranie Half Pull Back może kojarzyć ci się z uznanym Portugalczykiem. Podobne ruchy często wykonywał były gwiazdor Manchesteru United Nani.

Wykonując to ćwiczenie, zacznij powoli, aby złapać odpowiednią mechanikę ruchu. Aby zwiększyć trudność, spróbuj wykonać go w formie slalomu. Gdy będziesz już na bardziej zaawansowanym poziomie, staraj się w ogóle nie patrzeć na piłkę.

Proponowane przez specjalistów Football Lab elementy Ball Control w znakomity sposób rozwijają koordynację ruchową zawodników, czucie piłki, jak i samą technikę użytkową. To właśnie zawodnicy dobrze przygotowani technicznie robią różnicę podczas gry. Ćwiczenia te możesz wykonywać indywidualnie, jak i zaimplementować w trening z całą drużyną. Dzięki wyposażaniu siebie w kolejne narzędzia techniczne zwiększasz swoją pewność siebie oraz poczucie skuteczności, które są niezbędne podczas meczu.

Fot. Newspix