Puchar Syrenki U-17: Wyszarpane zwycięstwo z Gruzją

Reprezentacja Polski do lat 17 rozpoczęła Puchar Syrenki od zwycięstwa nad Gruzją 2:1. Gola na wagę zwycięstwa i awansu do półfinału turnieju strzelił w doliczonym czasie gry Szymon Włodarczyk.

Ten mecz dla podopiecznych Marcina Dorny nie zaczął się najlepiej, gdyż już w 5. minucie Otar Mamageiszwili wyprowadził Gruzinów na prowadzenie. W pierwszej połowie przeważali nasi rywale i gdyby nie skuteczne interwencje Krzysztofa Bąkowskiego w bramce, mogliśmy przegrywać wyżej.

Po przerwie Gruzini cofnęli się i nie szli już tak ochoczo do przodu, a Polacy starali się odmienić losy spotkania. Kluczowe były zmiany, które przeprowadził nasz selekcjoner. W 70. minucie gola wyrównującego strzelił zmiennik – Radosław Cielemęcki.

„Biało-Czerwoni” chcieli przed własną publicznością w Sulejówku wygrać ten mecz w regulaminowym czasie gry. Akcja dwóch rezerwowych w 91. minucie spotkania dała Polakom upragnione zwycięstwo. Igor Matuszak dośrodkował w pole karne, a piłkę do siatki skierował napastnik Legii Warszawa, Szymon Włodarczyk.

Polacy awansowali do półfinału tego turnieju, gdzie zagrają w niedzielę o godz. 16:30 ze Szwajcarią. Helweci pokonali dzisiaj Norwegię 3:2.

Towarzyski turniej o Puchar Syrenki to ostatni sprawdzian reprezentacji Polski przed eliminacjami do Mistrzostw Europy U-17. W październiku czekają nas tam starcia z Belgią, Liechtensteinem i Macedonią Północną.

Skład Polaków: Krzysztof Bąkowski – Daniel Hoyo-Kowalski (46′ Radosław Cielemęcki), Ariel Mosór, Filip Balcewicz –  Jerzy Tomal (76′ Igor Maruszak), Kacper Kozłowski, Mateusz Łęgowski, Kacper Smorgol (63′ Szymon Włodarczyk), Jakub Malec – Aleksander Buksa (76′ Marcel Żurek), Patryk Kusztal (63′ Mateusz Musiałowski).