Puchar Syrenki U-17: Zdecydowane zwycięstwo nad Szwajcarią

Biało-Czerwoni w swoim drugim spotkaniu na Pucharze Syrenki z łatwością pokonali reprezentantów Szwajcarii 4:1. Tym samym meldują się we wtorkowym finale!

Polacy w swoim pierwszym meczu z Gruzją nie zaprezentowali się najlepiej. Udało im się zwyciężyć, ale ich dyspozycja pozostawiała dużo do życzenia. W starciu ze Szwajcarią wszystko wyglądało już zdecydowanie lepiej, chociaż pierwsi stracili bramkę.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Z dobrej strony pokazali się Kacper Kozłowski i Szymon Włodarczyk, ale to Szwajcarzy w 30. minucie wyszli na prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Willimann.

Podopieczni Marcina Dorny szybko wzięli się za odrabianie strat i jeszcze przed przerwą doszło do wyrównania. W polu karnym sfaulowany został Kozłowski, a skutecznie z jedenastu metrów uderzył Włodarczyk.

Szwajcarzy na początku drugiej odsłony gry otrzymali prawdziwy zimny prysznic. Nie minęło piętnaście minut, a przegrywali już 1:4. Najpierw błąd defensywy wykorzystał Kozłowski, a chwilę później pomocnik Pogoni Szczecin dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Ariela Mosóra, który skierował futbolówkę do bramki. Wynik w 60. minucie ustalił Szymon Włodarczyk.

Reprezentanci Polski do lat 17 we wtorkowym finale w Ząbkach zagrają z Anglią.

Skład Polaków: Bąkowski – Maruszak (46. Maruszak), Hoyo-Kowalski (46. Balcewicz), Mosór, Malec (58. Kwiatkowski) – Łęgowski (68. Gogół), Kisiel – Kusztal (58. Buksa), Kozłowski (58. Żurek), Cielemęcki (78. Cielemęcki) – Włodarczyk (68. Wasilewski).