U-19: Porażka Polaków w Tbilisi

Reprezentacja Polski U-19 prowadzona przez Bartłomieja Zalewskiego przegrała na wyjeździe z Gruzją 1:2.

„Biało-Czerwoni” dobrze weszli mecz w Tbilisi i udokumentowali to zdobytym golem w 16. minucie. Autorem tego trafienia był Bartosz Białek, a podawał mu Nicola Zalewski. Polakom jednak nie udało się utrzymać prowadzenia, nawet do końca pierwszej połowy.

Gruzini odnieśli zwycięstwo nad Polską dzięki trafieniom Guliaszwiliego (38. minuta) i Iakobidze (67. minuta).

Polacy przygotowują się do eliminacji Mistrzostw Europy U-19, które rozpoczną się w listopadzie. Tam rywalami naszych zawodników będą Walia, Rosja i Kosowo.

Trzy dni temu „Biało-Czerwoni” w Erywaniu pokonali Armenię 2:0. W październiku zagrają jeszcze dwa sparingi przed meczami o punkty: z Anglią (11 października w Opolu) i Albanią (14 października w Tiranie).

Skład Polaków: Kamil Broda – Filip Dymerski, Kacper Radkowski (71′ Łukasz Bejger), Michał Bogacz – Jakub Kamiński, Michał Karbownik, Javier Hyjek, Marcin Szpakowski (56′ Szymon Czyż), Nicola Zalewski –  Marcel Wędrychowski (71′ Filip Marchwiński), Bartosz Białek (86′ Bartłomiej Mruk).