ME U-19 w futsalu: Polacy w półfinale!

Ogromny sukces reprezentantów Polski do lat 19 w futsalu! Po zwycięstwie nad Łotwą zapewniliśmy sobie udział w półfinale turnieju.

Podopieczni Łukasza Żebrowskiego rozpoczęli mistrzostwa od niespodziewanego zwycięstwa nad faworyzowaną Rosją. W swojej drugiej grupowej potyczce ulegli Portugalii, ale cały czas mieli realne szanse na awans do półfinałów. Sprawę ułatwiła porażka Rosjan z Portugalią, więc Polakom do awansu potrzebna była wygrana lub remis z Łotwą.

Łotysze wyszli na to spotkanie odważnie. Swoich szans szukali długimi podaniami, ale dobrze dysponowana była nasza defensywa. Polacy rozpoczęli spokojnie, w pierwszych minutach bramce strzeżonej przez Skesters-Kambalsa zagroził Tomasz Palonek, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Pierwszy gol w tym meczu padł w 14. minucie. Mateusz Matlęga, kapitan reprezentacji Polski U-19, dograł na wślizgu do Palonka, a ten już nie miał problemów z umiejscowieniem piłki w siatce. Gospodarze również mieli swoje okazje, ale to „Biało-Czerwoni” chwilę po przerwie podwyższyli prowadzenie. Dobrze rzut rożny rozegrał Piotr Matras, a Bartoszowi Borowikowi pozostało tylko dostawić nogę.

Po drugiej bramce Polacy skupili się na obronie, a swoich szans upatrywali w kontratakach. Zapłacili za taką postawę, ale w 12. minucie drugiej połowy Matras wykorzystał brak bramkarza i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Polacy zapewnili sobie awans do półfinału Mistrzostw Europy do lat 19 w futsalu. W nim zmierzą się z Hiszpanami. Początek spotkania 12 września o godz. 19:00.

Skład Polaków: 1. Krzysztof Iwanek – 4. Michał Groń, 7. Jakub Raszkowski, 10. Bartosz Borowik, 14. Konrad Jekiełek – 20. Tomasz Warszawski, 3. Mateusz Prokop, 5. Mateusz Matlęga (C), 6. Paweł Piór, 8. Piotr Matras, 9. Tomasz Palonek, 11. Paweł Lisiński, 12. Patryk Puzio, 13. Maksymilian Lewandowski.