Weszło Junior

Zegar tyka. To już ostatnie chwile, by TO zrobić!

Rok 2042, 24 grudnia. Rodzina państwa Nowaków zebrała się przy wigilijnym stole. Żartują, rozmawiają, wspominają stare lata. Nagle pani Basia mówi: “Antoś, a pamiętasz, jak zdobyłeś bramkę na Stadionie Narodowym? Jaka ja z ciebie byłam wtedy dumna!”. Ożywia się młodsza część rodziny: “ale jak to, nasz wujek Antek, ten, który pracuje w banku, zdobył bramkę na TYM Stadionie Narodowym?”.

Antoniemu udaje się w końcu dojść do głosu. – Gdy byłem mały, trenowałem piłkę nożną. Pamiętam, że był wtedy taki Turniej “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i postanowiliśmy w nim wystartować. Przebrnęliśmy przez finały powiatowe, później wojewódzkie, aż do ogólnopolskich. Radziliśmy sobie świetnie, pokonywaliśmy kolejnych rywali. Dobrnęliśmy aż do samego meczu o puchar. Może nie byłem najlepszy, ale zawsze mogę powiedzieć, że zdobyłem bramkę na Stadionie Narodowym! To, co, teraz wasza kolej? – śmieje się wujek Antek.

– Uważam, że ten Turniej jest prawdziwą szansą dla mniejszych klubów, żeby pokazać swoich zdolnych zawodników i zawodniczki – mówi Andrzej Bolisęga, trener, który wychował Krzysztofa Piątka.

– Wychodzę z założenia, że obojętnie jakim zespołem się dysponuje, to zawsze zgłaszam drużyny do Turnieju, bo dla tych dzieciaków jest to wielkie przeżycie. Raz z lepszym skutkiem, raz gorszym, ale zawsze startujemy – dopowiada Dawid Dębowski, były szkoleniowiec Krystiana Bielika.

– Myślę, że ten turniej jest fajnym przeżyciem dla każdego młodego zawodnika, który dopiero zaczyna przygodę z piłką. Ten turniej jest namiastką tego, co może czekać ich w przyszłości – uważa Arkadiusz Malarz.

Dlatego, jeżeli też chcesz, żeby twoje dziecko miało szansę zagrać na Stadionie Narodowym, zapisy do XX edycji Turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” trwają tylko do najbliższego poniedziałku! Do rozgrywek mogą zgłaszać się szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe, a także inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. Rejestracja drużyn odbywa się za pośrednictwem strony www.zpodworkanastadion.pl. W wydarzeniu mogą wziąć udział zespoły dziewcząt i chłopców do lat 8, 10 i 12.

Fot. Łukasz Grochala