U-17: Z trudem pokonujemy Macedonię

W swoim pierwszym eliminacyjnym meczu do Mistrzostw Europy reprezentacja Polski do lat 17 pokonała Macedonię 3:2. Spotkanie odbyło się w Toruniu.

Niespodziewanie, to gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kristijan Tasevski, a na bliskim słupku świetnie odnalazł się Filip Gjorgoski, który głową wpakował futbolówkę do bramki.

Podopieczni Marcina Dorny wzięli się za odrabianie strat i po dziesięciu minutach na tablicy wyników widniało 1:1. Gola po dośrodkowaniu Radosława Cielemęckiego zdobył Filip Balcewicz. Obie drużyny tworzyły sobie dobre sytuacje strzeleckie, ale do przerwy utrzymywał się remis.

Polacy szukali sposobów na pokonanie Stefana Mitreva, a ta sztuka udała im się w 63. minucie spotkania. Cielemęcki dograł do Patryka Kusztala, ten wpadł w pole karne i popisał się ładnym uderzeniem w lewy górny róg bramki.

„Biało-Czerwoni” poszli za ciosem i kilka minut później zrobiło się 3:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kacper Kozłowski, który mocno uderzył z prawej strony pola karnego.

Macedończycy starali się odwrócić losy tego starcia, ale było ich jeszcze stać tylko na trafienie Emira Saitoski z 87. minuty meczu.

W swoim następnym spotkaniu reprezentacja Polski do lat 17 zmierzy się w Inowrocławiu z Liechtensteinem.

Skład Polaków: 1. Krzysztof Bąkowski – 2. Jerzy Tomal, 5. Filip Balcewicz, 4. Ariel Mosór, 3. Jakub Malec – 11. Radosław Cielemęcki, 6. Mateusz Łęgowski, 16. Jakub Kisiel (86, 18. Patryk Gogół), 10. Kacper Kozłowski, 7. Patryk Kusztal (74, 9. Marcel Żurek) – 20. Szymon Włodarczyk (78, 19. Dominik Wasilewski).