U-19: Wysoka porażka z Anglią

Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego ulegli w towarzyskim spotkaniu z Anglią 2:5. Bramki dla „Biało-Czerwonych” zdobyli Bartosz Białek i Javier Hyjek.

Kibice na stadionie w Opolu w pierwszej połowie zobaczyli prawdziwy grad bramek. Niespodziewanie, to gospodarze otworzyli wynik spotkania. Mierzonym uderzeniem zza pola karnego popisał się pomocnik Zagłębia Lubin, Bartosz Białek.

Radość z prowadzenia nie trwała długo. Zaledwie 120 sekund później Anglicy wyrównali. Kapitan drużyny, Joseph Gelhardt, zagrał piłkę w pole karne, a tam nieszczęśliwie odbiła się ona od Bartłomieja Mruka, który wpakował ją do własnej bramki.

W 23. minucie „Synowie Albionu” wyszli na prowadzenie. Wymienili kilka szybkich podań w obrębie naszego pola karnego, a Dejan Tetek umieścił futbolówkę w bramce. W tej sytuacji lepiej mogli się zachować defensorzy, których postawa była zbyt bierna.

Po dwóch kwadransach gry wynik na tablicy wyników wskazywał 3:1 dla gości. Filip Dymerski sfaulował w polu karnym Josepha Gelhardta, a sam poszkodowany uderzył z linii 11. metra obok Marcela Lotki.

Od razu po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą część spotkania reprezentanci Polski stworzyli sobie bardzo groźną sytuację, ale w decydującym momencie niedokładnie dograł Nicola Zalewski. Chwilę później Anglicy zdobyli czwartą bramkę. Gelhardt świetnie nabiegł na piłkę dośrodkowaną przez Sarmiento, strzelając tym samym swoją drugą bramkę w tym starciu.

Chociaż przez większość czasu, to goście dominowali, Polacy także potrafili sobie stworzyć groźne sytuacje. Swoich szans szukali głównie w kontratakach.

Druga bramka dla gospodarzy nie padła jednak po kontrataku, a z rzutu karnego. W polu karnym sfaulowany został Zalewski, a Javier Hyjek zmniejszył rozmiary porażki. W 73. minucie zawodnik Atletico Madryt popisał się technicznym uderzeniem z 20. metrów, ale jego strzał wylądował na poprzeczce.

Piąta bramka dla podopiecznych Iana Fostera padła na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Próbkę swoich umiejętności zaprezentował Nonso Madueke, zszedł na lewą nogę i huknął w samo okienko.

W następnym spotkaniu reprezentanci Polski do lat 19 zmierzą się z Albanią.

Skład Polaków: 1. Marcel Lotka – 7. Jakub Kamiński (72, 17. Marcel Wędrychowski), 2. Filip Dymerski, 5. Bartłomiej Mruk, 3. Michał Bogacz, 11. Nicola Zalewski (72, 18. Oskar Nowak) – 8. Alexander Krakowiak-Castro (46, 16. Paweł Gierach), 4. Javier Ajenjo Hyjek, 6. Michał Karbownik – 10. Filip Marchwiński (85, 14. Marcin Szpakowski), 9. Bartosz Białek (86, 19. Dawid Kocyła).