Kadro Brzęczka! Patrz i ucz się, jak karcić słabego rywala

Reprezentacja Polski do lat 17 nie pozostawiała żadnych złudzeń Liechtensteinowi. Na stadionie miejskim w Inowrocławiu zakończyło się dwucyfrówką! Podopieczni Marcina Dorny tym zwycięstwem przypieczętowali awans do Elite Round U-17, czyli ostatniej fazy eliminacji do Mistrzostw Europy.

„Biało-Czerwoni” pokonali Liechtenstein 11:0. Aż dziewięć goli padło w pierwszej połowie spotkania.Polacy od pierwszych minut ruszyli na rywala i od razu zobaczyliśmy tego efekty. Wynik meczu w 2. minucie otworzył Szymon Włodarczyk, który zaledwie kilka chwil później dołożył kolejne trafienie.

Napastnik Legii był na boisku tylko 45 minut, a zdobył w ten czas pięć goli i asystował przy trafieniu Kozłowskiego. Podopieczni Dorny byli tego dnia głodni bramek. Co więcej, warto zaznaczyć, że gdyby nie bramkarz gości, Tim-Tiado Oehri, wynik w pierwszej połowie mógł być jeszcze wyższy. Golkiper kilkukrotnie bardzo efektownie interweniował.

Z kolei nasz bramkarz, Krzysztof Bąkowski, w pierwszej połowie tylko dwa razy miał piłkę przy nodze. Polacy przewyższali rywali w każdym elemencie gry. Na pierwszy rzut oka było widać, że reprezentanci Liechtensteinu są niżsi, gorzej zbudowani, wolniejsi i słabsi technicznie. Nie potrafili wymienić nawet dwóch dokładnych podań.

Polscy piłkarze wyglądali przy nich jak atleci. Dominowali na boisku, grali dużo piłką, zobaczyliśmy wiele składnych akcji. Przyjemnie patrzyło się na grę biało-czerwonych w pierwszej połowie. Na drugą selekcjoner wypuścił wielu nowych zawodników – z boiska zeszli wszyscy gracze ofensywni.

Jeżeli do przerwy prowadzisz 9:0, to już raczej nie chcesz dobijać rywala. W drugich 45 minutach gole zdobywał tylko zawodnik Borussii Dortmund, Dominik Wasilewski.

Trzy dni temu Polacy pokonali Macedonię Północną 3:2. Dzisiejsze zwycięstwo nad Liechtensteinem spowodowało, że zapewnili awans do Elite Round. We wtorek powalczą o pierwsze miejsce w grupie z Belgią, która Macedonię pokonała 3:1, wcześniej również gromiąc Liechtenstein (12:0).

Polska 11:0 Liechtenstein
Szymon Włodarczyk 2′, 6′, 17′, 40′, 43′, Ariel Mosór 21′, Patryk Kusztal 28′, Kacper Kozłowski 33′, 45′, Dominik Wasilewski 56′, 75′

Skład Polaków: Krzysztof Bąkowski – Bartosz Matuła, Filip Balcewicz, Ariel Mosór (46′ Igor Maruszak), Jakub Kwiatkowski – Filip Borowski, Jakub Kisiel (46′ Mateusz Łęgowski), Patryk Gogół, Kacper Kozłowski (46′ Fryderyk Gerbowski), Patryk Kusztal (46′ Radosław Cielemęcki) – Szymon Włodarczyk (46′ Dominik Wasilewski).