U-16: Zwycięstwo wypuszczone z rąk

Podopieczni Dariusza Gęsiora przegrali 1:2 w pierwszym towarzyskim spotkaniu z Irlandią Północną. Rewanż odbędzie się w środę w Belfaście.

Dla reprezentacji Polski do lat 16 była to pierwsza porażka pod wodzą nowego selekcjonera. We wcześniejszych meczach dwukrotnie okazali się lepsi od rówieśników z Turcji.

Polacy wyszli na prowadzenie w pierwszej części spotkania, a bramkę na swoje konto zapisał Mateusz Lipp z Ruchu Chorzów. „Biało-Czerwoni” kontrolowali mecz, ale w ich grze pojawiały się błędy. Jednakże na przerwę schodzili z korzystnym rezultatem.

Po zmianie połów rywale zdobyli dwie bramki, których można było uniknąć. Pierwsze trafienie to samobójczy gol Radosława Sewerysia, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Stracony gol dobrze podziałał na reprezentantów Polski, ponieważ w następnych minutach potrafili sobie stworzyć kilka groźnych sytuacji. Żadna jednak nie zakończyła się ponownym wyjściem na prowadzenie.

Na prowadzenie wyszli za to Irlandczycy, a Jamie Donley zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

– Chcemy grać odważnie i w końcowych fragmentach było widać, że można to robić. Trzeba jednak w to wierzyć i pielęgnować taką grę. Nie możemy jednak zapominać o koncentracji. Tego zabrakło przy najprostszych rozwiązaniach sytuacji podbramkowych. To są rzeczy, które nie powinny się zdarzać, również pod naszą bramką sytuacje można było szybciej zażegnać – mówił po spotkaniu dla portalu Łączy Nas Piłka, Dariusz Gęsior.

Skład Polaków: 1. Oliwier Zych – 2. Jakub Kolan, 3. Borys Freilich, 5. Radosław Seweryś, 14. Mateusz Lipp – 6. Iwo Kaczmarski, 7. Dawid Bugaj, 20. Kacper Duda, 21. Marcel Ruszel – 9. Norbert Pacławski, 11. Patryk Romanowski.