U-19: Wyjazdowa porażka z Albanią

Reprezentacja Polski do lat 19 zmierzyła się na wyjeździe w towarzyskim spotkaniu z rówieśnikami z Albanii. Gospodarze nie byli jednak zbyt gościnni i wygrali 3:1.

Po ostatniej porażce z Anglikami reprezentantów Polski czekało teoretycznie łatwiejsze zadanie. Drużyna Albanii do lat 19 nie należy do europejskiej czołówki, jednak w Tiranie postawiła naszym zawodnikom ciężkie warunki.

Bartłomiej Zalewski zrobił sporo rotacji w wyjściowym składzie w porównaniu z ostatnim meczem. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymali Kamil Broda, Paweł Gierach czy Kacper Łopata.

Pogromcą „Biało-Czerwonych” okazał się Ernest Muci, napastnik pierwszoligowej KF Tirana. Jego dwa gole z 32. i 53. minuty sprawiły, że Albańczycy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Goście, co prawda odpowiedzieli trafieniem Oskara Nowaka i mieli prawie kwadrans na odrobienie strat, ale w końcówce regulaminowego czasu gry na 3:1 podwyższył Marvin Cuni.

Skład Polaków: 12. Kamil Broda (46, 1. Jędrzej Grobelny) – 16. Paweł Gierach, 5. Kacper Łopata (46 Kacper Andrzejewski), 3. Bartłomiej Mruk, 13. Michał Bogacz (46 Konrad Matuszewski) – 11. Nicola Zalewski, 6. Michał Karbownik (60, 8. Alexander Krakowiak), 4. Javier Ajenjo Hyjek, 18. Jakub Kamiński (46, 18. Oskar Nowak), 9. Bartosz Białek (70, 14. Marcin Szpakowski) – Dawid Kocyła (46, 17. Marcel Wędrychowski).