Weszło Junior

Moje Małe Mistrzostwa 2019 za nami

Za nami szósta edycja projektu „Moje Małe Mistrzostwa”, w którym główną atrakcją każdego pikniku jest turniej piłki nożnej skierowany do ośmioletnich adeptów futbolu – zarówno chłopców, jak i dziewczynek.

Tegoroczna edycja „Moich Małych Mistrzostw” odbyła się w sześciu lokalizacjach: Ełku, Suwałkach, Giżycku, w dzielnicy Białołęka m. st. Warszawa, Grajewie i Wólce Kozodawskiej k. Piaseczna, od kwietnia do września. Tegoroczne mecze, tak, jak w ubiegłych latach, rozgrywane były w zapoczątkowanej przez Horsta Weina formule FUNino, czyli grze 3 na 3 z użyciem czterech bramek. We wszystkich turniejach wystąpiło łącznie ponad 1100 młodych zawodników i zawodniczek, którzy rozegrali 259 spotkań, zdobywając w nich prawie 2500 bramek.

Podczas turniejów w każdej drużynie wybierano najlepszego zawodnika, który otrzymał pamiątkową statuetkę oraz upominki ufundowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Ponadto każda drużyna otrzymała pamiątkowe puchary, medale oraz sprzęt sportowy w postaci dedykowanej koszulki firmy Adidas.

Cały cykl odbywał się pod Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki, pana Witolda Bańki, a patronat sportowy nad projektem objął Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Fot. Moje Małe Mistrzostwa