U-15: Polacy przegrali z Rosjanami

Podopieczni trenera Rafała Lasockiego okazali się gorsi od Rosjan w pierwszym meczu turnieju UEFA Development. „Biało- Czerwoni” przegrali z Rosją (1:2). W następnym spotkaniu Polacy podejmą Stany Zjednoczone.

Nowe rozdanie w kadrze do lat 15. Nowy selekcjoner i nowi zawodnicy, którzy otrzymali szansę gry z orzełkiem na piersi. Pierwszy mecz i od razu wymagający rywal na międzynarodowym turnieju i to przed własną publiczności. Spotkanie z Rosjanami było otwarte. Jeden, jak i drugi zespół był w stanie stwarzać sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramek.

Jako pierwsi to uczynili goście. Dienis Puszkariew na raty pokonał Jana Sobczuka i od dziewiątej minuty Rosjanie prowadzili 1:0 w tym meczu. Na odpowiedź Polaków nie trzeba było długo czekać, bo cztery minuty później Dawid Zięba wyrównał stan spotkania.

W drugiej połowie Puszkariew ponownie wyprowadził Rosjan na prowadzenie. Tym razem pokonał naszego golkipera strzałem z rzutu karnego. Polacy byli aktywni, marnowali wiele dogodnych sytuacji bramkowych. Najlepszą z nich nie wykorzystał Oliwier Sławiński, bo w 57. minucie wykonywał „jedenastkę”. Jednak jego niekonwencjonalny strzał w środek bramki obronił Nikita Koriec.

Pomimo wszelkich starań „Biało-Czerwoni” ulegli Rosjanom 1:2 w pierwszym spotkaniu UEFA Development. W środę Polacy powalczą o zwycięstwo ze Stanami Zjednoczonymi w Malborku. Z kolei w piątek podejmą Islandię.

W drugim dzisiejszym meczu turnieju reprezentacja USA pokonała 2:1 Islandię.

Polska 1:2 Rosja
Dawid Zięba 13′ – Dienis Puszkariew 9′, 52′ (k)

Skład Polaków: Jan Sobczuk – Kamil Fura, Konrad Magnuszewski, Mateusz Wójcik – Bartosz Tomaszewski, Jan Niedzielski (53′ Oliwier Wojciechowski), Dawid Zięba (69′ Kacper Masiak), Dawid Ławniczak (53′ Bartosz Mikołajczyk), Oliwier Sławiński – Krystian Okoniewski (69′ Kacper Terlecki), Dominik Janiczek (53′ Oskar Kozdroń).