U-15: Niesamowity mecz z USA. Polacy wygrywają po rzutach karnych

Reprezentacja Polski do lat 15 zremisowała 3:3 ze Stanami Zjednoczonymi w drugim meczu turnieju UEFA Development. Podopieczni Rafała Lasockiego pokonali USA dopiero po rzutach karnych.

Polacy chcieli szybko zapomnieć o porażce z Rosją, która przydarzyła im się w poniedziałek w Sztumie (1:2). Z kolei w Malborku „Biało-Czerwoni” podejmowali Stany Zjednoczone, a ci mieli już na swoim koncie zwycięstwo nad Islandią (2:1).

Najpierw na prowadzenie wyszli Amerykanie, za sprawą Gage Akalu. To była ich pierwsza próba w tym spotkaniu i od razu zakończyła się golem. Jednak na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać, gdyż Bartosz Tomaszewski w 11. minucie wyrównał stan meczu.

W pierwszym spotkaniu Oliwier Sławiński nie wykorzystał rzutu karnego. Zbyt nonszalancko podszedł do tego stałego fragmentu gry i golkiper Rosjan obronił jego strzał. Polak szybko wyciągnął wnioski, bo Amerykanom z jedenastu metrów pewnie strzelił gola w 14. minucie.

Polacy prowadzili 2:1, ale nie trwało to za długo, gdyż jeszcze przed przerwą Jenkins i Akalu (z karnego) odwrócili losy meczu. Po 40 minutach na tablicy wyniku widniał rezultat 2:3.

W drugiej części to goście przeważali, aczkolwiek to podopieczni Rafała Lasockiego zdobyli gola, który wydawałoby się – zapewni nam jeden punkt w tym spotkaniu. Jednak inne są zasady w turnieju UEFA Development, nie ma remisów. Jeżeli po 80 minutach nie ma zwycięzcy, należy rozegrać serię rzutów karnych.

Ten, kto wygra, zgarnia dwa oczka do tabeli, a przegrany jeden. Reprezentacja Polski pokonała ostatecznie Stany Zjednoczone w konkursie jedenastek 6:5 i po dwóch meczach ma dwa punkty na swoim koncie, choć obu spotkań nie zremisowali. Taki mały paradoks.

Rosja pokonała dzisiaj 3:0 Islandię, z którą Polacy rozegraja swój ostatni mecz w piątek.

Polska 3:3 k. 6:5 USA
Bartosz Tomaszewski 11′, Oliwier Sławiński 14′ (k), Krystian Okoniewski 70′ (k) – Gage Akalu 5′, 35′ (k), Italo Jenkins 27′
Skład Polaków: Marcel Mendez Dudziński – Bartosz Krasuski (50′  Kamil Fura), Bartosz Tomaszewski, Mateusz Jasiński – Kacper Masiak (72′ Dominik Janeczek), Oskar Jarocha (50′ Mateusz Wójcik), Oliwier Wojciechowski (50′ Krystian Okoniewski), Bartosz Mikołajczyk (59′ Jan Niedzielski), Oskar Kozdroń (50′ Dawid Zięba) – Kacper Terlecki, Oliwier Sławiński.